Wpis z mikrobloga

Wiecie, jaki jest absolutnie najlepszy sposób na oszczędzanie? Utrzymywanie portfela bez drobnych. Wszystkie pieniądze (poza papierowymi oczywiście), jakie miałem w portfelu, zmieniałem na całe piątki i wrzucałem do skarbonki. Plus też taki, że portfel lekki. W trzydzieści dni uzbierałem 95 złotych i nawet tego nie odczułem. Musze teraz spróbować tego na dłuższą metę, bo te trzydzieści dni to był eksperyment.

#oszczedzanie #pieniadze #chwalesie
cdwdj - Wiecie, jaki jest absolutnie najlepszy sposób na oszczędzanie? Utrzymywanie p...

źródło: comment_9EKSn6AMDt9rBXvH68GNwjMsSoXcHmvx.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@Przegrywens: No ja wychodzę z dokładnie takiego samego założenia. Też używam zawsze karty, ale te drobne i tak się przypałętają i nie ma, co z nimi zrobić. Więc zamieniałem je na piątki i bach do skarbonki. Efekt niesamowity :).
  • Odpowiedz
@feelsyeh: No miałem np. 6,38 po 50, 20 i 10 groszy. Szedłem do pobliskiej żabki, gdzie pracuje przemiła pani i ona zawsze zamieniała na "grube".
  • Odpowiedz
@cdwdj: ja na wiosnę wziąłem dwie skarbonki, do jednej wrzucałem grubsze drobne tj. 1, 2, 5zl, a do drugiej groSze. W lipcu po otwarciu okazało sie ze sie uzbierało 700 cebulionow. Przydało sie na kieszonkowe na wakacje. I faktycznie portfel tego nie odczuł.
  • Odpowiedz
@Jan0l: Moja metoda to nie rozwalanie drobnych na rzeczy, o których za dwa dni nie mam pojęcia, że kupiłem. Również polecam.
  • Odpowiedz