Wpis z mikrobloga

Seminarium ma na celu otwarcie debaty publicznej na temat nasilania się agresywnych zachowań ze strony ruchów nacjonalistycznych w sferze publicznej.


Tak powinna wyglądać prawdziwa debata! - Szczuka, Żakowski, Biedroń, Środa, Kalisz.. wydarzeniu patronuje Krytyka Polityczna.

Jaką rolę w eskalacji zjawiska odgrywa mowa nienawiści?


Jakie zagrożenia dla debaty publicznej niesie za sobą taka para-przestępcza działalność nacjonalistyczna?


Jaką rolę powinno odegrać państwo i społeczeństwo obywatelskie w reagowaniu na nasilające się ataki?

#truelolcontent
Pobierz RafiRK - > Seminarium ma na celu otwarcie debaty publicznej na temat nasilania się ag...
źródło: comment_wHKwNoaVANevzYv3zXel8XhClWlNJe5J.jpg
  • 21
@Baron_Al_von_PuciPusia: Chodzi mi o sposób w jaki się te prawa wprowadza. Państwo chłopów i robotników było takimi metodami trzymane na krótkiej smyczy i wszyscy byli "równi" w biedzie... poza partią, która za pieniądze obywateli się ustawiała. Ponadto wygląda to na wynalazek inżynierii społecznej w stylu ZSRR, gdzie dzieci zachęcano do kablowania na rodziców.

W tym samym czasie państwo tłamsi niemal każdą własną inicjatywę obywatelską, zobacz jakie kłody pod nogi idą, gdy
@fir3fly: Lewacy chcą nam zrobić powtórkę z PRL-u, taki zbieg okoliczności w "nowomowie" to raczej za duży zbieg okoliczności. Dosłownie klimaty komunistyczne, gdzie ludzie to bydło, a oni tą trzodą zarządzają.
@fir3fly: Nie ja, tylko oni. Przecież za komuny było tak samo, i pisałem o tej nomowowie wcześniej. A tu się za bardzo nasuwają podobne metody działania, a nawet sposób myślenia.

Społeczeństwo obywatelskie – społeczeństwo charakteryzujące się aktywnością i zdolnością do samoorganizacji oraz określania i osiągania wyznaczonych celów bez impulsu ze strony władzy państwowej.


A robią to właśnie politycy oraz organizacje finansowane przez państwo. Więc samo to już się wyklucza.

Podstawową cechą
@Kaczypawlak: ale co konkretnie? :)

bez impulsu ze strony władzy państwowej.


= dobrowolnie, samoistnie.

A tu masz również widać odgórnie, to nie idzie oddolnie,


Nie odgórnie, bo państwo nie jest inicjatorem.