Wpis z mikrobloga

Mirki co się #!$%@? to ja trochę nawet, ale i tak Wam powiem:

1. Miej umówioną wizytę u endokrynologa.
2. Dzień przed dzwoni telefon: "panie anon zapraszamy na 11:30 (czyli 2,5 godziny wcześniej) na wizytę, da pan radę z pracbaza się urwać hehe?".
3. "Jasne, pewnie, spoko niech pani doktór sobie rozpocznie łykendzik szybciej hehe"
4. Bądź 2 minuty przed umówionym spotkaniem w poczekalni
5. Myślisz, że nikogo nie będzie a tu - matka z trójką dzieci, Pani Wieloryb (PW) ok lvl 40 i Starsza Pani (SP) ok lvl 70.
6. Wybija 11:32 drzwi gabinetu otwierają się szykuj się do wejścia a tu dzieci wbiegają do gabinetu i za nimi matka.
7. Po zamknięciu drzwi lekko wkurzony pytam:"na którą panie mają wizytę?"
8. SP mówi, że na 12:10
9. PW, że na 12:00
10. Powiedz, że masz na 11:30 i czuj się jak następny w kolejce.
10. W międzyczasie do poczekalni wchodzi Dziewczyna w Ciąży (DC) ok lvl 25, ciąża ok lvl 5/9
12. Mówię do DC, żeby weszła przede mną
13. DC odpowiada: "dziękuję panu, nikt mi do tej pory nie ustąpił, bardzo dziękuję w ogóle super."
14. Drzwi otwierają się, dzieciaki z matką wybiegają z gabinetu a tu ni stąd ni zowąd PW, która siedziała naprzeciwko drzwi wbija nie patrząc na ustalenia Wielkiej Rady Kolejkowej przed wszystkimi.
15. Wqrw motzno, siedź w poczekalni i kombinuj jak tu się zemścić.
16. Sekundy dłużą się jak minuty, minuty jak godziny - ale ciekasz cierpliwie bo masz plan - wychodzi po 10 minutach - wiesz już, że PW zapłaci za swój występek.
17. DC weszła, PW mija mnie a ja używając bardzo miłego tonu pytam ją, sprawiając wrażenie, że o coś mi chodzi: "przepraszam panią bardzo, najmocniej panią przepraszam".
18. Zrób celową, lekko przydługą pauzę, obserwuj jak gęsto wypełnione lica PW rozjaśniają się w uśmiechu, a w niej wzbiera ciekawość.
19. "Na prawdę, zawsze wpuszczam ciężarne przed sobą, a po prostu nie zauważyłem, że Pani jest w ciąży, od razu bym Panią wpuścił!"
20. Uśmiech na twarzy PW natychmiast przybiera wyraz zaskoczenia/zmieszania a czerwony kolor, który wyraźnie przedostał się przez grubą warstwę pudru wskazuje na wstyd i zażenowanie.
21. Ludzie w kolejce i stojący obok prychają i kisną.
22. PW mamrocze pod nosem, że nie jest w ciąży macha ręką i odbiega z miejsca zdarzenia.
23. Kurtyna.
24. czuje dobrze człowiek.





  • 4
@Skinnyp: O ile ciążę i chorobę rozumiem jako powód czemu można wpuścić kogoś w kolejkę, tak dzieci nie. Wczoraj czekałam 2 godziny w kolejce u dentysty, bo ciągle babska z bachorami wciskały się w kolejkę, nie pytając nikogo o zgodę. Nie reagując nawet na zwrócenie uwagi.
@iEarth: Kurde, jakby spytała to pewnie bym się zgodził (oczywiście mówię o matce z dziećmi), ale swoją drogą w kolejkach często obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy, a nie kto na którą był zapisany.