Wpis z mikrobloga

Zmarnowałem kolejny dzień, niemniej naszła mnie wena na odświeżenie tagu #omuzyce i tutaj będzie też o jednym z moich ulubionych utworów.
Więc od początku: mamy rok 1990, jedna z najbardziej charakterystycznych amerykańskich kapel przełomu lat 80 i 90, w reakcji na wydarzenia z placu Tianmen, nagrywa demo utworu ironizującego silny wówczas chiński reżim. Shiny Happy People, bo taki tytuł piosenka otrzymała, z początku nie brzmiała zbyt dobrze. W odsieczy grupie R.E.M. przybyła wokalistka zespołu The B52's Kate Pierson. To właśnie ona ożywiła linię wokalną, nieco nużącą przez przyjemny, ale monolityczny głos Michaela Stipe'a.
Ostateczny single został wydany 6 maja 1991 i uplasował się na 10 miejscu chartu Hot 100 amerykańskiego Billboard. Sam album, czyli Out Of Time (polecam) zawierający utwór został wydany nieco wcześniej, bo w marcu tego samego roku.
Prezentowana przeze mnie wersja utworu jest jednym z odrzutów podczas nagrywania sesji dla SNL. Według mnie, to najlepsze wykonanie Shiny Happy People poza studio, nie tylko ze względu na obecność Kate Pierson, ale także skupienie się na partii organowej.
A, jeszcze jedno, utwór został użyty też jako czołówka odcinka pilotażowego "Friends" (pierwsza nazwa "Friends Like Us").
Zapraszam do obejrzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

R.E.M. - Shiny Happy People (Rehearsal #2 SNL 1991)

M.....e - Zmarnowałem kolejny dzień, niemniej naszła mnie wena na odświeżenie tagu #o...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach