Wpis z mikrobloga

Warto na studia informatyczne pchać się w laptopy ~3500zł? Mam na myśli ten model: lenovo y50-70 i7 8gb 1tb gtx960 fhd-mat (zamiast HDD wsadziłbym SSD), czy może lepiej szukać czegoś tańszego?

Wyjeżdżam kawał drogi od domu i to byłby mój jedyny komputer. Nie jestem jakimś nałogowym gamerem, bardziej zależy mi na tym, żeby uciągnąl wszystko co na studiach bez zająknięcia, no i pewnie dość często będę go zabierał na uczelnie.

Pytałem już kiedyś, ale nie wziąłem pod uwagę laptopów z niższej półki (z góry założyłem że potrzebuje kombajnu). Potem naczytałem się opinii na necie i ten lenovo wcale nie jest tak idealny jakby się na papierze wydawało (piekarnik, ciemny ekran, krótko na baterii, śrubki się odkręcają, słabo z serwisem i że to prawie pewne że trzeba bedzie go tam kiedyś odesłać). Jest ktoś w stanie rozwiać moje wątpliwości?

#szukamlaptopa #laptopy #lenovo
  • 22
@droptable: Ja półtora roku uciągnąłem na 6-letnim lapku z win xp. Wszyscy programowali w visualach a ja w dev-cpp. A że zdolny jestem to miałem z programowania 4,5 albo 5, a oni czasem warunki
@Pustulka: wolałbym jednak coś nowego i żeby przynajmniej do końca studiów się trzymał w kupie :)

@M46num: @kicekxxd: właśnie ta awaryjnośc i słaby serwis najbardziej mnie odstraszyły.. eh, nie ma to jak stacjonarka, ale niestety nie mam możliwości :/

@blisher: ja jeszcze się nie przekonałem, czy taki zdolny jestem, to może chociaż laptop nie będzie mi utrudniał sprawdzenia tego ;p
@droptable: ja bym sugerował jak już jakiegoś della z NBD gwarancją sobie kupić.
SSD to podstawa IMO obecnie - co ci z nawet super szybkiego procka jak dysk 5400 wszystko psuje :)
w zasadzie to laptopy z ostatnich 4-5 lat nadal są wydajne poza grami oczywiście po włożeniu SSD.
wolałbym jednak coś nowego i żeby przynajmniej do końca studiów się trzymał w kupie :)


@droptable: Całe trio spokojnie wytrzyma do końca studiów i pewnie dłużej, przynajmniej byłbym w stanie postawić, że wytrzymają bezawaryjnie dłużej niż y50-70, oczywiście mówimy tutaj o sprawności, a nie wydajności i założeniu, że nie będziesz grał.
@droptable: Posiadam dokładnie ten sam model lenovo. Też ide na studia informatyczne. Ogólnie jestem zadowolony. Grzeje się to fakt, ale można spokojnie grać. Koniecznie z ssd, bo ten dysk sshd 1tb to niezłe gówno, zawiesza się i jest wolny. Po wymianie na ssd nie mam tych problemów.
@droptable: Moim zdaniem o ile nie będziesz chcial programować równolegle na CUDE to spokojnie wystarczy Ci komp bez karty graficznej z jakąś i5-i7 porządną za to. Lapka będziesz chciał nosić na zajęcia więc spoko jak by był mniejszy, lżejszy i sporo trzymał na baterii. Lepiej doinwestować w jakość wykonania i porządną obudowę zeby sie w plecaku nie posypał. Pomysł który możesz rozważyć to jakaś 13-14 calowa maszynka w stylu dell vostro/