Wpis z mikrobloga

#gry #metalgearsolid #mgs #kojima Mirki! Błagam, pomocy! Opisał by mi ktoś fabułę wszystkich MGS bez piątej części (o ile tak się da), w porządku chronologicznym? Bo już się gubię, nie wiem kto co i dlaczego, co za poroniony pomysł zrobić z 4 części 1 a z 3 ostatnią. Tylko tak poludzku, bo na internetach sam niezrozumiały dla mnie bełkot. Z góry dzięki! ;)
  • 11
  • Odpowiedz
@DawidoVader25: Jest super żołnierz Big Boss, którego każdy chce wydymać na swój sposób. Im bardziej ktoś udaje, że go nie chce wydymać- tym bardziej go później wydyma [3cia część, Peace Walker, Ground Zeroes]. Jego dawny cumpel klonuje go, bo nie chciał się z nim cumplować.
Gramy później Solidem, który chce zabić swojego ojca, ale średnio mu to wychodzi [Metal Gear, Metal Gear 2].

Później Solid musi zabić brata[MGS1]- Liquida, co też mu średnio wychodzi, ale w sumie wychodzi [dowiadujemy się o tym w 4ce, gdzie cumpel Big Bossa przeszczepił sobie rękę Liquida- bo tak. I ta ręka miała go 'opętać', a to wcale tak nie było xD (symulował żeby oszukać ichną masonerię)- i w sumie w 4ce mamy zabić właśnie tego kumpla BB, który symuluje Liquida, który dla beki nazywa się Liquid Ocelot].
W MGS 2 gramy pedziem, który jest w symulacji, która symuluje 1szą część i też zabijamy brata Solida -
  • Odpowiedz
Dobra, to jak się to wszystko kończy, bo właśnie tego nie mogę zajarzyć. Ta 4 część jest tak pokręcona, że... Solid snake zabija w końcu ojca (big bossa?) A ten stary człowiek z siwimy włosami podobny do big bossa, to kto? Boss? Nosz karwa, ale to poplątane...

PS. I o co chodzi z tymi kartonami?
  • Odpowiedz
@DawidoVader25: Ten siwy to Big Boss.
Jego ojciec Big Boss był w śpiączce w trakcie 4tej części, wybudziło go wyłączenie GW [masoni, którzy zostali komputerkiem- wiem, nie pytaj]. Tamto ciało w Paryżewie to Solidus- idealny klon.

Big Boss spotyka się z Solidem na cmentarzu, mówi mu, że wcale nie jest nosicielem wirusa FoxDie, więc nie musi się zabijać. Potem Big Boss mówi, że sam jest nosicielem wirusa i prosi o
  • Odpowiedz
@Gutenwursten: no tak, przecież nie przekazałem nieprawdy :D.
Solid nie umiera na FoxDie, bo COŚTAM, a BB zaraził się od niego (...) i prosi o doprowadzenie go pod grób mentorki. I tak, umiera :P.
  • Odpowiedz