Wpis z mikrobloga

Jak sądzicie, czeka nas w najbliższym czasie wybuch wojny? Giełda w Pekinie cała w czerwieni, w Nowym Jorku panika, nasza skromna warszawska giełda też traci. Rubel ostro w dół, Koreańczycy z północy wprowadzają "stan wojenny" i przerzucają wojsko na granicę z Koreą Południową (Seul, tak blisko 80 km od granicy). Rosja mówi o wojskach na Kurylach, na Ukrainie nadal gorąco. Do tego ISIS, uchodźcy zalewający Europę. Inwestycje w armie największe w historii ludzkości, to wszystko musi wkrótce pęknąć.

#polska #polityka #swiat #polskatojestcool #wojna #rosja #chiny #ukraina
  • 10
@erbo Każdy kiedyś był zielony, a osądzać i obrażać mnie nie masz prawa, nazywając mnie "ekspertem za dyche", bo kim Ty jesteś i co osiągnąłeś? Zadałem zwykłe pytanie, bez żadnych podtekstów, przecież wykop.pl jest podobno oazą wolności w polskim internecie, ale jak widać myliłem się, bo największy głos ma tutaj "elyta", skoro nie miałeś nic mądrego do napisania w temacie, który zadałem to wystarczyło przewinąć dalej, ale trzeba było dogryźć i podnieść
@MPTW Nie wiem, czy się nie opłaca. Wojna jest najlepszym sposobem na szybkie rozruszenie gospodarki, a giełdy na świecie toną w czerwieni, może to być tylko przejściowy krach na giełdzie, ale zawsze po większym kryzysie gospodarczym wybuchała wojna, po tym z 2008 roku nic nie było, a teraz już szykuje się kolejny. Sam budżet Rosji był oparty na 100$ za baryłkę, a cena znów spadła poniżej 40$, w jakiś sposób trzeba te
@MPTW Broń atomowa, jest bronią prewencyjną, straszakiem, który ma na celu zatrzymanie potencjalnych rywali w sposób typu: bo my mamy ładunek jądrowy i możemy go użyć. W początkowym stadium wojny użyta byłaby broń konwencjonalna. Ładunki atomowe zostałyby zastosowane w ostateczności, gdy potencjalny przegrany znajdowałby się w już w dramatycznej sytuacji, wiedziałby o swoje porażce i na niczym by już mu nie zależało. Racjonalnie myślący przywódca nie pozwoliłby, aby na starcie wojny użyć