Wpis z mikrobloga

#podroze #podrozujzwykopem #kamperemdowloch


Kilka słów o pojeździe. Pojedziemy samochodem XGO Dynamic 27 na podwoziu Renault Master z 2014r. Po odbiorze kampera postaram się nagrać krótki filmik z prezentacją samochodu.
Co takiego ma ten samochód? Generalnie to taki domek na kołach, model 27 posiada 6 miejsc do jazdy i do spania. Dwa fotele z przodu + dwie podwójne kanapy z tyłu, ustawione przodem do siebie - dwie osoby siedzą przodem, dwie tyłem do kierunku jazdy. Łóżka - jedno "łoże małżeńskie" nad kabiną, dwa podwójne łóżka piętrowo z tyłu pojazdu i jedno podwójne łóżko przerabiane ze stolika i siedzeń z tyłu.
Z wyposażenia w biednej wersji, jaką pojedziemy mamy:
Lodówka 12v/230v/gaz
Boiler zasilany gazem
Ogrzewanie gazowe
Zbiornik ~100l na czystą wodę
Zbionik ~100l na brudną wodę - z prysznica/zlewu
WC ze zbiornikiem kasetowym. Zbiornik o pojemności kilkunastu litrów, wyciągany i opróżniany do specjalnej kanalizacji.
Kabina
Klimatyzacja, tempomat, kamera cofania. W sumie nic więcej nie potrzebuję w kabinie kierowcy. Do tego oczywiście wszystko, czego wymagało by się w aucie z tego rocznika - wspomaganie, elektryczne szyby, lusterka, radio z BT/USB itp.
Autko ma silnik 2.3l, 125KM (wcześniej jechałem wersją 150KM, ale to nie jest samochód do jazdy 150km/h). Do tego 6-stopniowa skrzynia biegów. Myślę, że śmiało można założyć spalanie 11l/100km przy jeździe autostradami z prędkością 100km/h.
rolfik_r1 - #podroze #podrozujzwykopem #kamperemdowloch

SPOILER

Kilka słów o po...

źródło: comment_M0h5629gqkWC7f0uDXrIv0dAFmAb8Vr8.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@blaiseblaise: cholernie wygodny - 1000km robi się z palcem w tyłku na raz. Poprzednim razem jechałem modelem 35 - w sumie to samo, tylko z tyłu miał jedno podwójne, a nie dwa pojedyncze łóżka
  • Odpowiedz
@rolfik_r1: Czy do prowadzenia takiego kampera wystarczy prawo jazdy kat. B? Masa pojazdu wraz z całym majdanem nie przekracza dopuszczalnego tonażu i spokojnie można z kat. B jechać?
  • Odpowiedz
  • 1
@Area51: masa własna niecałe 2900kg. Do tego paliwo i woda - 200kg, ja 90kg, dziecko, żona i siostra - 110kg. Czyli zostaje jeszcze 200kg bagażu. Spokojnie kat. B
  • Odpowiedz