Wpis z mikrobloga

@Zaszczyk:
Mieliśmy mieć mistrzostwa świata - wielką międzynarodową imprezę branży gier komputerowych.Ale po tym, jak potraktował ją magistrat, koreańska federacja nie chce mieć z nami nic wspólnego. Dlatego będziemy mieli karykaturę światowej imprezy, a mistrzostwa prawdopodobnie podbierze nam Gdańsk
Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
"To będzie najbardziej prestiżowe wydarzenie na polskiej scenie e-sportowej" - tak reklamowany jest październikowy turniej w grach komputerowych, który ma się odbyć w Łodzi
@moczy_morda: @michal-dobrzycki:

Na koniec chcieli już tylko Atlas Areny i zakwaterowania dla uczestników (około 500 osób). Opowiadają, że prezydent Marek Cieślak obiecał im to osobiście. Jednak zaraz po tym, jak wyjechali z Łodzi, dostali informację, że ustalenia te są nieaktualne. Po tym wycofali się z rozmów z magistratem.


wiem że to wyborcza i trzeba patrzeć z przymrożeniem oka, ale jeżeli jest to prawdą choć w połowie to można spokojnie powiedzieć
@Fristo: w zeszłym roku mistrzostwa świata były w Azerbejdżanie (BAKU). Na wydarzeniu Facebookowym było ~600 osób zapisanych. To już MeetUP w zeszły weekend we Wrocławiu miał większy rozgłos.

W sumie impreza jak impreza, pewnie i tak byłaby słaba nawet w porównaniu do PGA. Ale żeby nie dogadać się z międzynarodową federacją i nabrać wody w usta? Chyba #lodz stać na więcej :)
@michal-dobrzycki: @kiszczak: @ntr1987:Nie uczestniczyłam bezpośrednio w tych negocjacjach, ale z tego co zostało mi przekazane, oczekiwania finansowe w stosunku do miasta były zbyt wysokie. Organizacja imprezy z budżetem ok. 8 milionów złotych, bez gwarancji wsparcia ze strony sponsorów mogłaby skończyć się powstaniem strat, które musieliby pokryć wszyscy mieszkańcy. To było zbyt duże ryzyko.
@hannazdanowska Łódź oprócz twarzy i dobrego imienia straciła znacznie więcej, wybrana została prywatna firma zamiast najstarszej federacji e-sportowej na świecie, co z imprezy wyjdzie czas pokaże, dobrze wiedzieć, że miasto ma 500k żeby zapłacić prywatnej firmie, ciekawe czy był jakiś przetarg czy ESLa wskazał jakiś urzędnik? Najgorsze jest to, że moja kochana Łódź straciła na tym znacznie więcej, a co konkretnie dowiecie się koło listopada. Pozdrawiam i szkoda, że władze traktują e-sport