Wpis z mikrobloga

Jestem tutaj dopiero 12 dni, ale już w pewnym stopniu jestem przyzwyczajony do cen więc myślę o oszczędnościach. Ile mogę/powinienem odłożyć przy zarobkach 250 funtów tygodniowo i 300 funtach miesięcznie za pokój? 75 funtów tygodniowo na żarcie/życie to wystarczająco?

Dzisiaj nie mam siły, żeby pisać o pracy w Argosie albo o mieście. Jednak z racji dwóch dni wolnego możecie się spodziewać dłuższego wpisu jutro albo we wtorek. Na dobranoc zdjęcie z wczorajszej wycieczki do Southend ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#uk #emigracja #pytanie #jeszczejedenemigrantzpolski #basildon
Defensywny - Jestem tutaj dopiero 12 dni, ale już w pewnym stopniu jestem przyzwyczaj...

źródło: comment_UA0Z4uciInGJIW4Q0Zik6cS2Mx00EI7g.jpg

Pobierz
  • 12
@Defensywny: dobre (wartościowe+zdrowe) tygodniowe zakupy z jakimś lepszym piwem to max
60 - 70funtów
+ dojazd do pracy jak uzywasz busa ~20-30 funtów.

powinno na luzie zostać koło 400 funtów na miesiąc.
@Defensywny: > Ile mogę/powinienem odłożyć przy zarobkach 250 funtów tygodniowo i 300 funtach miesięcznie za pokój?

Sory cumplu ale bardzo drażnią mnie takie pytania, ponieważ nie mają sensu. Jeden będzie oszczędzał 50 z 250, a drugi 150.

1. Weź kartkę i długopis
2. Rozpisz sobie żarcie na tydzień, co mniej więcej będziesz jadł i ile.
3. Policz ile to będzie kosztowało w lokalnym sklepie.
4. Dodaj do tego ile będziesz wydawał
@hyperdub: racja, za mało szczegółów podałem. Za komunikację na co dzień nie płace bo mam rower. Nie palę, czasem sobie wypiję piwko, (już) nie jadam w Macach, KFC, BK itp. Zakupy robię w Asda i "Funciakach", gdzie jest nawet tanio.
Mój cel to właśnie 350-400 funtów miesięcznie do skarbonki :)
Jednak z racji dwóch dni wolnego możecie się spodziewać dłuższego wpisu jutro albo we wtorek.


@Defensywny: dłuższego wpisu nt. życia robola w jukej? Przecież tu ćwierc wypoku ma to na codzień
mieszkam 1 milę od magazynu, piechotą mam 20 minut, ale kupiłem już rower. Ponoć za każdą milę dojazdu do pracy zwracają 20 pensów ( ͜͡ʖ ͡€)


nie słyszałem nigdy by firma placila za przyjście do niej. 40p/mile to ci zapłacą jak uzyjesz własnego auta w celach służbowych.