Wpis z mikrobloga

@000loki: Mmm...on nie może sobie ot tak przesunąć referendum. Już druknięto karty, powołano komisje i są podmioty referendalne.
Mógł co najwyżej odwołać je (za zgodą senatu) i zorganizować z o wiele lepiej sformułowanymi pytaniami w innym terminie - ale na to też musiałby się zgodzić senat.
@000loki: Tzn. co? Z tym odwołaniem za zgodą Senatu to jedynie słyszałem jakiegoś doktora prawa. Bo w ustawie o referendum nie ma takiego narzędzia, jak możliwość odwołania referendum (jedynie w przypadku stanu nadzwyczajnego chyba nie mogłoby się odbyć referendum czy wybory)

A referendum 6 września? Na ten czas wydaje się pewne na 100%. Kalendarz referendalny idzie pełną parą - ja mam niedługo zebranie komisji referendalnej, a podmioty już mogą nieodpłatnie spoty
@Mrboo: imo, dla samego referendum byloby lepiej, gdyby je przesunac. No ale zobaczymy jak to bedzie. Jestem bardzo ciekawy czy mozliwosc przesuniecia jest jakos prawnie przewidziana... ale fakt, to juz pozno.
@000loki: Moim zdaniem nie byłoby lepiej. Z tak beznadziejnymi pytaniami to referendum nie ma sensu moim zdaniem. Może dałoby się te pytania skorygować...to by bardziej pomogło...ale tego też się nie da, bo Senat już klepnął to od Komorowskiego :/
@000loki: Dla PiSu, JOWy to niewygody temat. Wiadomo, że ich nie popierają, ale boją się to powiedzieć wprost. Duda zorganizował drugie referendum, jest ono w centrum zainteresowania mediów, przez co pierwsze umrze śmiercią naturalną. Media przypiszą porażkę Kukizowi, tłumacząc, że nie zmobilizował on odpowiednio wyborców do pójścia na referendum. Tak w skrócie, PiS załatwi Kukiza i jego postulat. Oni walczą o samodzielne rządy. Tylko naiwniak wierzy, że chcą jakiejkolwiek koalicji z
@Adam_Wolf: no tym referendum pazdziernikowym uderzaja w referendum wrzesniowe. Plus do tego zalatwiaja sobie wyzsza frekwencje - wieksza przewaga nad PO. Jest pewnie faktycznie tak jak mowisz, ze jest to zagrywka to samodzielnego rzadzenia, bez ukladania sie z kimkolwiek.
@000loki: Ogólnie politycznie zagrywka z referendum jest mocna. Ale mnie jako obywatela nie zadowala to. Bo te referendum jest niemal identyczne, jak Komorowskiego - zostało zorganizowane "politycznie" - ten pierwszy zrobił to w panice po przegranej (jestem przekonany, że jakby wygrał I turę to nie zrobiłby tego), a ten drugi chce pomóc na tyle PiS, by ci osiągnęli większość bezwzględną.