Wpis z mikrobloga

@tyskieponadwszystkie: nikt tutaj nie wyrokuje. Są tylko liczne różne zdania i powiększająca się nie pewność. Ale tutaj zgadzam się nie tylko Bitcoin ma zmiany kursu. W zasadzie można uznać że od kilku miesięcy kurs Bitcoin jest bardzo stabilny i cały czas oscyluje pomiędzy 800zł a 1200zł. I myślę że to jest dobre nawet jeśli się utrzyma długi czas. Lepsza stabilizacja niż kosmiczne wzrosty.
@Alphabet: Bitcoin jako instrument inwestycyjny to twardy orzech do zgryzienia. Kurs rósł bardzo szybko, ale wraz ze wzrostem popularności tej waluty cena konsekwentnie spada. Im więcej firm akceptuje btc tym więcej jest zrzucanych na giełdach. Zdecydowana większość firm akceptujących Bitcoin ma podpisane umowy z pośrednikami takimi jak bitpay czy inpay którzy z automatu zamieniają btc na pln na różnych giełdach.
Przez to btc może być ofiarą swojego własnego sukcesu jeśli chodzi
@tyskieponadwszystkie: hmmm ja myślę że nie można mówić o tym że Bitcoin aktualnie jest ofiarą swojego sukcesu gdyż nie ma obecnie panicznej wyprzedaży. Na samym początku była górka do 1000 dolarów i potem po spadku cena można powiedzieć jest stabilna. Bitcoin sam w sobie jest fenomenem. Ale nie można aktualnie już teraz uznać go za porażkę. Cena jest w miarę stabilna i mi się to podoba. Mi to pasuje że BTC