Wpis z mikrobloga

apropo wpisu @Forbot : http://www.wykop.pl/wpis/14025239/takie-troche-cebuladeals-dla-elektronika-i-majster/

Kto jest za zaprojektowaniem i zamówieniem płytek uniwersalnych, typu coś z tego katalogu:
https://botland.com.pl/index.php?controller=attachment&id_attachment=893 ??

Ja mogę się podjąć zaprojektowania. Można zrobić tak, że każdy pozamawia inny typ i później się wymienimy ( ͡ ͜ʖ ͡)

Trochę cebula ale trochę nie, bo w końcu to ich oferta i reklama.

#elektronika #elektronikadiy #diy
  • 26
@JemChalweDoPorzygu: też myślałem nad tym, tylko że oryginalny projekt płytki wykorzystuje attiny85 które znalazłem tylko na allegro (leń jestem żeby zamawiać) a kod jest obszerny i nie za bardzo wiem co pozmieniać żeby przeportować go na np. atmega8 których mam kilka (bo trza zmieniać i fusebity, i pewnie konfigurację pinów i przerwań (ale tego nie jestem pewny, może rejestry przerwań są takie same) i tak dalej. No i jeszcze ten trójnóżkowy
@xerxes931: ciężko jest, adresy rejestrów są inne więc raczej nie pyknie na atmegę8 tego przerobić. Chyba ze ktoś ma z AVRów łeb jak sklep, czyli nie my ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Breloczkową wersję buduję według tego schematu
http://www.instructables.com/id/350-DIY-TV-B-Gone-Mico/step20/Update-Using-a-v12-Preprogrammed-Chip/

Masz tam wcześniejsze kroki mozesz obejrzeć. Jeszcze nie testowałem ale muszę na stykówce przetestować czy pójdzie tak gładko bez rezonatora
wsad do Attiny85 pobierasz ze strony ADAFRUIT. Ściągasz wersję
@JemChalweDoPorzygu: a, czyli zrobiłeś własną PCB, myślałem że jest gotowa, ale i tak dzięki :D I na tej PCB jak wgram wsad 1.2 to będzie po europejsku, tak? Zawsze chciałem zrobić TV-BGone, już w liceum (3 lata temu) miałem do tego możliwości sprzęt itd ale nie chciało mi się przez cały ten czas kupować na allegro tego attiny i kwarcu, klasyczne "zdolny ale leniwy" ( ͡° ͜ʖ ͡°
@JemChalweDoPorzygu: no właśnie ten oryginalny mi się nie podoba, ten mały jest fajniejszy, za dużo tych tranzystorów nie lubię ich bo nie wiem nigdy jakich użyć jeśli chcę sterować na przykład ledami, albo przekaźnikiem, albo czym tam chcę. Miałem cały semestr na studiach przedmiot o tranzystorach i znam wszystkie wzory parametry napięcia i tak dalej, problem w tym że na rynku są miliardy różnych modeli i weź tu szukaj aż znajdziesz,
@JemChalweDoPorzygu: bo jest w pakiecie KiCada, a ten mi się o wiele bardziej spodobał od eagla, niby jest trudniejszy w obsłudze ale bardziej mi się podoba. Będę zamawiał, jak skończę płytkę to pomyślę czy nie zrobić może kilku sztuk i sprzedać wśród znajomych :D Zasilane będzie prawdopodobnie baterią pastylkową 3V, tylko wtedy dobrze byłoby znaleźć Attiny85V bo chodzi już od 1.8V, a zwykła bez literki V od 2.7V, i przy wyczerpywaniu
@xerxes931: kurde :/ Kupiłem w SMD od jednego goscia ale na 2.7V :/, zobaczę czy da radę z dwiema CR2032 równolegle jak przyjdzie.
Ja mam do tej dużej wersji Attiny85-20PU więc też na 2.7V. Zastosowałem zworkę na linii zasilania żeby nie #!$%@?ło prądu na sleepmode