Wpis z mikrobloga

@kendi: OK, czyli gabaryt A powinien być awizowany. Hmmm...bo mój listonosz to taki dobry człowiek i ostatnią przesyłkę z gearbest zostawił cieciowi w jego kanciapie, gdybym sam tydzień później nie zapytał listonosza czy czegoś dla mnie nie ma to bym się nie dowiedział od portiera, że coś w ogóle do mnie przyszło - ani ja nie znam ich, ani oni mnie :/
@Reggy: no #!$%@?.. wczoraj juz wspominałem czasy gdy mieszkałem na wsi i listonosz nosił wszytsko włącznie z paczkami pocztex, na nierejestrowane wiekszy gabaryt miał schowek zrobiony
@Sparklerain_Fluttermoon: Tu się jednak mylisz. Jeśli przesyłka nierejestrowana nie mieści się w skrzynce, to listonosz zostawia awizo. Ba, nawet nie musi brać ze sobą tych przesyłek, gdyż skrzynki pocztowe są ujednolicone i jeśli wymiary przesyłki przekraczają wymiary skrzynek, to listonosz wypełnia od razu awizo a przesyłkę zostawia w urzędzie.
Jeśli przesyłka nierejestrowana nie mieści się w skrzynce, to listonosz zostawia awizo.


@Volki: W tym problem, zostawił na portierni. A portierzy mają to głęboko, z resztą oni przecież mnie nie znają. Czyli najprościej albo najtrudniej poinformować wszystkich portierów, a jest ich 7, żeby nie przyjmowali przesyłek.
@Sparklerain_Fluttermoon: Albo chciał ci zrobić przysługę, albo nie chciał tego nosić ze sobą. Wystarczy pójść do okienka skarg i informacji i poprosić o przekazanie listonoszowi, aby nie zostawiał przesyłek na portierni.