Wpis z mikrobloga

Mirki, proszę o pomoc. Składam kompa za jakieś 4,5 - 5k, chciałbym odpalić wieśka na ultra/high.
Co do karty graficznej zdecydowałem się na GTX 970 G1 Gaming.
W kwestii procesora, z początku chciałem i7-4790k, ale widzę, że i5-4690k też nieźle sobie radzi, a różnica w cenie to 500zł - czyli dość sporo. Jak na razie nie wybrałem reszty, ale te 500zł możnaby przeznaczyć na coś innego. Mam duży dylemat, opłaca się brać tego i7?
#skladamkomputer #pcmasterrace #pytanie
  • 13
  • Odpowiedz
@kupiec_korzenny: Do samych gier znacznie bardziej opłaca się 4690k. Za i7 4790k płacisz o połowę więcej a zyskasz średnio kilka % więcej klatek albo i w ogóle - gry w większości nie obsługują powyżej 4 wątków, a jeśli już to w małym stopniu. Z97 Gaming 3 to dobra płyta, ale możesz wziąć nawet tańszą MSI Z97 G43. Do tego dobre chłodzenie i kręć proca.
  • Odpowiedz
@kupiec_korzenny: Dwie 970 są wydajniejsze ale dochodzą problemy z samym SLI (chociaż obecnie microstuttering to już nie taki problem na Maxwellach z tego co wiem) i brak sumowania vramu jeśli celujesz w wyższe niż FHD rozdzielczości.
  • Odpowiedz
@Murzinio: Dzięki za wyjaśnienie :) W wyższe nie celuje, a teraz pewnie i tak się skończy na tańszej płycie. Optymistycznie patrząc, ten zestaw powinien starczyć na kilka lat, a potem pewnie coś nowego wymyślą. No nic, biorę się za kompletowanie reszty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz