Wpis z mikrobloga

6 808 - 1 = 6 807

Tytuł: Wojna starego człowieka
Autor: John Scalzi
Gatunek: SF
★★★★★★★

W dniu swoich siedemdziesiątych piątych urodzin John Perry zrobił dwie rzeczy. Najpierw odwiedził grób swojej żony. A potem wstąpił do armii.

Ludzkość w końcu znalazła drogę do międzygwiezdnej przestrzeni – to dobra wiadomość. Zła wiadomość jest taka, że w kosmosie jest niewiele nadających się do zamieszkania planet – za to aż roi się tam od obcych, którzy chcą o nie walczyć. Wychodzi na to, że wszechświat jest dla człowieka wrogim miejscem.

Militarne SF o armi starych pierdzieli. Całkiem fajne się czyta, choć koncept armi starych tetryków jest dziwny. Ale jakieś uzasadnienie tego niby jest.

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
  • 5
@Waspin: @szaloneneutrino: Ja właśnie z tego powodu czytałem kiedyś tylko pierwszy tom (filmy czy seriale mogę spokojnie oglądać po angielsku, na książki jeszcze chyba nie pora niestety). Ale jak jest już drugi po naszemu to sobie dopiszę do listy.
Sama książka fajna, czytałem parę lat temu i miło wspominam.
@szaloneneutrino: Ale w filmach używają dużo łatwiejszego słownictwa niż w książkach. Więc nie chodzi mi o to, czy to można zatrzymać czy nie, ale o zasób słów, jaki trzeba posiadać, żeby rozumieć treść.