Wpis z mikrobloga

Mirki z programowania mam taki problem.

Na kompie w biurze miałem postawioną bazę (nie moja) na, której testowałem program.
Program miałem napisany w C# wykorzystując Entity Data Model.
Problem pojawił się w momencie gdy bazę zainstalowano w miejscu docelowym. Baza niczym nie różni się od tej mojej, na której testowałem program oprócz tego, że ma inną nazwę.

Problem polega na tym, że nie mogę się połączyć. Chciałem zapytać czy w przypadku gdy wykorzystuję kreator Entity Data Model a zmienia mi się nazwa bazy i oczywiście adres ip to wystarczy w app.config w zmienić tylko adres ip i "initial catalog = nowa_nazwa" ? Czy trzeba coś jeszcze zrobić ?

#sql #bazydanych #visualstudio #entityframework
#programowanie
  • 20
@Adamus_xxx: Śmiesznie. Skoro tak, to te dane użytkownika i hasło w ogóle nie są używane - logujesz się na podstawie konta, które uruchamia aplikacje (jeżeli odpalasz ją lokalnie, to logujesz się zalogowanym na komputerze użytkownikiem, na którym pracujesz). Po zmianie bazy aplikację odpalasz na tym samym komputerze? Nowy serwer znajduje się w tej samej domenie, co Twój komputer, czy to jakaś zewnętrzna maszyna?
@Adamus_xxx: Może to całkiem coś innego, ale sprawdź sobie czy w katalogu bin/ nie leży stary plik .config z poprzednim connection stringiem.

Ostatnio widziałem taką sytuację że ten plik nie został nadpisany przy kompilacji (mimo że był nieaktualny) i jak uruchamiany był debug to wywalał błąd połączenia. Wystarczyło wyczyścić katalog bin.
@wimc: Niepowodzenie przy wykonywaniu operacji Open czy jakoś tak.

Pobieram dane tak

using (var test= new bazaEntities())
{
var systemy = (from i in test.systems where i.active == true selec [...]
}