Wpis z mikrobloga

@Spalto: nie zmienia to faktu że zamienianie map bitowych w corelu jest dość "niebezpieczne" bo nie masz kontroli nad tym co może Tobie drogi kolego Karol wyżygać
  • Odpowiedz
@scandaliero: to co opisujesz służy do zamiany wypełnień lub konturów, mi chodzi o mapy bitowe, albo jestem ślepy i nie widzę tam opcji z bitmapami.
@sorasill: czasem mam taki problem ale nie zawsze. A tym projekcie kilka zmieniłem ręcznie i wyplułem PDF i jak narazie CMYKi są ok.
  • Odpowiedz
@sorasill: właśnie tu jest problem że jeżeli wypluwam PDF z ustawieniami automatycznej zamiany map na CMYKi to wtedy się piepszy, a jak zamienie w corelu to wtedy jest ok
  • Odpowiedz
@Spalto: nie mowie że zawsze Karol ci coś #!$%@?, ale 8 lat na niego patrze i co najmniej raz na kwartał mnie czymś zaskoczy

eksport do PSD, w końcowej fazie z podostrzeniem będzie sensownym rozwiązaniem, dodatkowo przygotowywanie wszystkich bitmap wejściowych jako CMYK jest wielce wskazane (!!!)
  • Odpowiedz
eksport do PSD nie wchodzi w gre, zbyt skomplikowany projekt i stara wersja photoshopa nie chce czytać. Poradziłem sobie inaczej, szukajką szukam map RGB i ręcznie zmieniam na CMYK. Wszystko przez to że właśnie corel lubi zaskakiwać i tym razem zaskoczył mnie tym że w managerze obiektów nie wyświetla kompletnie nic, @sorasill może spotkałeś się z czymś takim po 8 latach związku?
  • Odpowiedz
@Spalto: eksport stron/rozkładówek zawsze jest rozwiązaniem dobrym docelowo masz 3 warstwy:

spłaszczona, wyostrzoną bitmapę tła/zdjęć/produktów
krzywe i skrzywione teksty
pasery

Raczej nie ufam stwierdzeniu "stara wersja photoshopa nie chce czytać", co do menagera powinna byc strona i warstwa, cokolwiek - nie wiem czemu nie ma - mozesz przywróćic Corela do ustawień fabrycznych ALT + F8 o lie pamietam na starcie.
  • Odpowiedz