Wpis z mikrobloga

Prison School odcinek 6

Co prawda wiem, jak ten cały wątek prawdopodobnie skończy się, bo główny bohater to człowiek z dobrym serduszkiem, który rzuci się na ratunek koledze nawet, jeśli ten przez kilka dni go mieszał z błotem (przy tym nie krzycząc na wszelkie strony jak ważna jest przyjaźń).

Ale naprawdę podoba mi się, jak seria mimo swojego idiotycznego konceptu i momentami obrzydliwości potrafi ukazać ciemną naturę człowieka. Historia może być absurdalna, ale egoizm, chęć przetrwania, hipokryzja, instynkt samozachowawczy są przedstawione dość realistycznie. Spodziewałem się tylko typowego humoru sprowadzonego do fetyszów postaci męskich i perwersji ich koleżanek, a tutaj postacie wywołują u mnie większe emocje niż jakaś banda zboczonych pajaców z jakiegoś innego anime wymyślona tylko po to, aby #!$%@? część widowni miała z kim się utożsamiać ^^'

A chce się to wszystko podsumować jednym zdaniem: Shingo - ty dwulicowa, tchórzliwa gnido bez zasad! :D

Między innymi dzięki temu ogląda mi się tą serię z wielką przyjemnością i zaciekawieniem podczas, gdy Shimonetę, pomimo początkowego entuzjazmu, uważam za najbardziej żenującą serię sezonu, bo poszła w totalnie odwrotnym kierunku niż liczyłem. Zamiast oryginalnej serii ze zboczonymi sucharami i humorem sytuacyjnym, ale bez epatowania scenami ecchi (poza rysunkami rozpowszechnianymi przez protagonistkę), uświadczyłem typowe, nudne japońskie #!$%@?. W tej sytuacji wolę już Shinmai Maou no Testament, bo dostaję przynajmniej jakieś sceny walki.

#anime #animenowysezon #prisonschool #kangokugakuen #manga #shimonetatoiugainengasonzaishinaitaikutsunasekai #shimoneta
80sLove - Prison School odcinek 6

Co prawda wiem, jak ten cały wątek prawdopodobni...

źródło: comment_aBkrfQy3AW9Ka0L8yAbxZqa02PZCurwC.jpg

Pobierz
  • 9
@Mglisty:
Są dwie wersje - wiem, że Horrible Subs jest ocenzurowana, reszta nie wiem.

Może seria wtedy zacznie ci się podobać.. mi akurat te pierwsze 2. odcinki przypadły do gustu (dokładnie pierwszy, bo drugi był już słabszy) ^^'