Wpis z mikrobloga

@obroncatytulu: sama obrona to jedno, ale jak w poprzednim meczu nie było Busquetsa to wyprowadzenie piłki z własnej połowy siadło totalnie (dzisiaj nie oglądam to nie wiem czy się poprawiło), jedna jego kontuzja i będą jaja, Mascherano niezbyt sobie radził jako pivot, na DM to on jest typowym przecinakiem
@emdey Pique to już od dawna jest kontuzjowany. Umysłowo. Gość o takim talencie, takich umiejętnościach ma tak słaby łeb... Jego wahania formy i skłonność do popadania w furię są bardzo niebezpieczne dla klubu, który widzi w nim filar defensywy. Gdy gra na 100%, jest najlepszy na tej pozycji na całym świecie. Niestety, rzadko mu się zdarza, żeby grał dobrze choćby przez całą rundę (tegoroczna wiosna, wcześniej to może ze 3-4 lata temu).
@Elthiryel: Busi serio, to jest człowiek, który czasem znaczy dla tej drużyny może nawet jeszcze więcej niż Leo. Dzisiaj też uspokajał grę wielokrotnie. Uwielbiam gościa, choć miał w sezonie 13/14 spory dołek formy (swoją drogą, wtedy, kiedy grał słabo, to od razu miało to przełożenie na grę całego zespołu i było to widać gołym okiem). Od dłuższego czasu prezentuje się bardzo dobrze.
@obroncatytulu: Żeby oglądać najlepszą wersję Pique przydał by się Puyol... Albo ktoś kto byłby liderem obrony. Mimo mojej całej sympatii, ale Gerard na takiego lidera jest zbyt chimeryczny. W zeszłym sezonie wszedł na najwyższy poziom i boję się, że w tym znowu będzie szczebelek mniej.

Busi? Chyba najbardziej niedoceniany piłkarz świata. Między nim, a Messim dałbym znak równości jeśli chodzi o przydatność dla drużyny.
@tubbs Wiosną Pique udowodnił, że on nie tyle potrzebuje Puyola, co mózgu - wtedy grał praktycznie tak samo jak Carles, czyli po profesorsku. Podzielam Twoje obawy odnośnie Pique - niemniej jednak rok temu w grudniu miałem bardzo podobne odczucia, a skończyło się trypletem. Pomimo moich poprzednich komentarzy i pomimo tego że obrona przypomina jakąś futbolową parodię muru budowanego przez pijanych cyganów ja wciąż mam nadzieję, że uda się obronić przynajmniej 2 trofea,