Wpis z mikrobloga

@Pruderyjny: Pamiętam tylko, że jak kiedyś dotarłem na dworzec w Katowicach to pył w powietrzu był taki, że ledwo widziałem gdzie idę ;f
W Krakowie w sumie było względnie normalnie, to pytam z ciekawości jak się przygotować na wyjazd do Krakowa.
  • Odpowiedz
@Bambro: chyba nie. Dymy (przefiltrowane) z huty lecą na wschód, czyli np. Niepołomice. To co zatruwa Kraków to stare piece w kamienicach w centrum miasta, oraz zabudowane 'apartamentami' kanały wiatrowe........
  • Odpowiedz
@anonim1133: Przeniosłem się z Krakowa do Wrocławia, a mieszkałem tam 6 lat. W lecie jest spoko, w zimie chce się rzygać (takie ciężkie coś w powietrzu, pewnie dodatkowo spowodowane sporą wilgotnością po podwyższeniu się temperatury). W pokoju masz wtedy czyściejsze powietrze, nawet jak nie otwierałeś okna od paru miesięcy, niż to gówno na zewnątrz. Jak jeszcze mieszkasz w pobliżu zalewu Bagry, to potrafi cały rok w niektóre dni (pewnie zależy
  • Odpowiedz
@anonim1133: Kraków to chyba najbardziej zanieczyszczone miasto w Polsce, jedno z najbardziej w Europie.
Nie tylko w Krakowie, ale jest tak w sporej części Małopolski. To wszystko przez to, że miasta są położone w dolinach w których zbiera się smog.
  • Odpowiedz