Wpis z mikrobloga

Zrobiłem sobie taki test dostawy pomiędzy mangastore.pl i yatta.pl. W obu sklepach zlożyłem póki co po 2 zamówienia. Jedno "dostępne" i 1 z późniejszym czasem dostawy ("preorder").
Druga część jeszcze nie jest skończona, bo premiera zamówionego przedmiotu w yatta dopiero ma się odbyć.
Co do produktów od razu dostępnych:
mangastore.pl -> zamówienie wysłane w dniu złożenia. Przesyłka dotarła w następnym dniu (sic!), ku mojemu zaskoczeniu zresztą. Przesyłka dość dobrze zabezpieczona. Zamówienie z dnia 02.04, a zatem w gorącym okresie. Forma dostawy: Pocztex. Komunikaty jasne, przejrzyste, klarowne. Bez problemu było jasne, co dzieje się z przesyłką. Format maila: HTML, profesjonalnie wyglądający.

yatta.pl -> zamówienie wysłane 2 dni po złożeniu zamówienia (zamówienie 10.08, wysłano 12.08). Tu inna forma dostawy, a mianowicie odbiór w punkcie odbioru osobistego. Komunikaty skrajnie niespójne (skrócone statusy dostawy są mylące), format maila: plaintext. Kontakt z obsługą przez telefon ok, ale sami nie są pewni co dzieje się z przesyłkami. Obsługa nie odpowiada na komentarze dodawane do transakcji, wbrew temu co piszą. Przesyłka dotarła do punktu dziś ok. 15:00. Odrobinę lepiej zabezpieczona niż w wypadku mangastore.

Oczywiście nie jest to do końca uczciwe porównanie, chociażby z uwagi na różne formy przesyłki, ale daje ogólny obraz sytuacji.
Nie, zebym narzekał. 3 dni robocze [w tym wypadku i kalendarzowe] to nie jest zły czas oczekiwania, ale mimo wszystko, trochę się zawiodłem
#otaku #manga #yatta i trochę #gorzkiezale

Pewnie i tak dam im szansę jeszcze :/ ($)
  • 3