Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, ostatnim razałem kupywałem komputer z 5-6 lat temu. Obecnie słabo się orientuje co jest dobre a co nie jest. Właściwie to wcale się nie orientuje.
Chciałbym złożyć komputer głównie przeznaczony do gier, który naprawdę starczy mi na parę lat.
Budżet to 4000-5000zł. Monitor, myszkę, głośniki i klawiaturę już posiadam.
Więc chodzi mi tylko o skrzynkę i jej zawartość. Byłby wdzięczny za pomoc. :)
#komputery #sprzetkomputerowy #komputer #informatyka
  • 8
@Harugawa: Akurat ostatnio jestem w podobnej sytuacji i już mam pierwsze researche za sobą.
Procek bierz Intela jakiś Haswell np. i5, np. 4690.
Płytę można w standardzie mini-itx, taką małą to i obudowę do tego mniejszą i nie trzeba wtedy takiego klocka wielkiego budować (no ale normalna ATX też może być). Jaka płyta to drugorzędne ale najlepiej na chipsecie z97 (również intel).
Grafę, chyba zmieścisz w budżecie, GeForce GTX 980
Dysk
Aha, jeśli nie będziesz podkęcał, to nie ma sensu brać procka z literką K w nazwie modelu (odblokowany mnożnik ale droższy) ani ramu z jakimś #!$%@? taktowaniem (jak np. w tym linku z pclaba powyżej). Taki ram będzie sporo droższy, a bez podkręcania i tak tego nie wykorzystasz. Nie ma sensu też zbytnio inwestować w dodatkowy radiator do procka. Te stockowe całkiem sobie radzą, do niepodkręconego i5 w "przewiewnej" obudowie w zupełności
tutaj króluje i5-4690k+gtx970


@bk88: Jeśli się zmieścisz z budżetem to lepiej wziąć gtx980, bo gtx970 ma fabryczny... nazwijmy to, mankament. Mianowicie ostatnie 0.5GB pamięci jest sporo wolniejsze niż reszta (a w sumie jest 4GB). Czyli jak gra będzie wymagająca i załaduje dużo tekstur w wysokiej rozdzielczości to jest wyraźny spadek wydajności. Póki co to nie powinienen być zbytni problem, gdyż niewiele gier zaalokuje całą pamięć (chyba, że masz monitor 4k). Natomiast