Wpis z mikrobloga

Wrzuciłem to wczoraj w jakimś poście o WP, ale nikt mi nie odpowiedział, więc przeklejam tutaj, może ktoś mnie oświeci.

Bez spiny, po prostu mnie to ciekawi, cumple.

chciałem się przesiąść na WP już 2 razy, ale jednak kilka rzeczy mnie odrzucało, a kilku innych nie byłem pewien, np. :


1. WP obsługuje USB OTG, to znaczy mogę sobie podpiąć pada, pendriva, albo, co najważniejsze DACa i będą działać?

2. Jak w ogóle wyglądają przyciski odtwarzacza muzycznego na ekranie blokady? Nieduży pasek z przyciskami jak na

stockowym andku, czy są też playery, które wyświetlają się na cały ekran? Oraz, czy są odtwarzacze korzystające z

autorskiego equalizera/sterownika dźwięku (na robocie to, np. PowerAMP, czy Neutron).

3. Z tego, co kojarzę to na WP nie można mieć pływających baniek (FB Messenger, przeglądarki internetowe).

4. Mogę sobie ustawic jasność ekranu w miarę dowolnie ( przesuwalny pasek), czy tylko przyciski i automat (tak przynajmniej > widziałem na jakichś wideo).

5. Chyba nie ma na razie żadnego fona z obsługą pióra Wacoma (do, chociażby robienia szybkich notatek i rysowania

benizów na snapie, czy drapania się po plecach.

6. W androidzie fajne jest to, że mogę mieć 1k pulpitów i jakieś paskudne ikony, a w kilka chwil zamienić to w 1 pulpit z ładnym

icon pakiem, gdzie ikony aplikacji mają 2 funkcje (klik otwiera ją, przesunięcie po niej otwiera ukryty folder lub inną apkę -

thanks Nova).


Pozdrawiam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#windowsphone #pytanie #windowsphonemasterrace ?
  • 16
@qnebra: tego się obawiałem.
@Arthuro: 2. Można wyświetlić też okładkę? Bo głównie po tym rozróżniam piosenki.
3. Kiedyś czytałem, że to ze względów bezpieczeństwa, myślałem, że coś się zmieniło. Ale latające po ekranie kulki wyglądałyby dziwnie z Modern UI, więc może to też z tego powodu.
4. IMHO trochę bez sensu, ale nie wygląda to na problem.
Dzięki za odpowiedzi.
@mrkartofel1:
1. nie, zero wsparcia dla otg
2. co do drugiej części pytania - nie
3. o co chodzi nie wiem więc pewnie nie
4. w centrum powiadomień możesz wybrać pomiędzy 3 poziomami jasności + automatyczną, w opcjach możesz dostosować poszczególne poziomy (na szybko się nie da odpalić paska)
5. nie wiem, pewnie nie bo to windows
6. nie zapytałeś tu o nic ale w wp takich rzeczy nie ma
@Arthuro: 3. Kulki są fajne, bo mogę przeglądać mirko, czy reddita i w tle ładować śmieszne obrazki ;P
Co do 1. to wyczytałem, że w 10 ma już być.

@krl_krl: Dzięki, cumplu.

To wychodzi na to, że WP jednak nie jest dla mnie, a szkoda :( bo sam system ma dość ciekawy, oryginalny wygląd.