Wpis z mikrobloga

#pis odcina się od hasła #polskawruinie, bo zwyczajnie wymknęło im się spod kontroli. Demonstracyjnie pozwą idiotyczny zlepek memów, który zrobiła "Gazeta Wyborcza", by wytworzyć szum medialny.
Mają prezydenta, który musiałby być głową państwa "zrujnowanego". Prawda jest taka, że na arenie międzynarodowej to obciach. Choć #platformaobywatelska pompatycznie opisuje Polskę twierdząc, że to kraina mlekiem i miodem płynąca, to wg mnie nie ona jest odpowiedzialna za podrzucenie PiS-owi tego hasła. Jednak jak myśleć, że to nie PiS-owskie hasło, skoro to właśnie ich politycy niemal w każdym wywiadzie narzekają i wspominają niemal o ruinie? Nawet w czasie kampanii sztab Beaty Szydło organizuje konferencję, w tle której są ruiny (zdj). Briefing miał miejsce w Nowej Soli, gdzie jest znacznie więcej uroczych kadrów, ale wybrano akurat ruiny fabryki.
To klasyczna #polityka, w której chodzi o zwrócenie na siebie uwagi tłumu i skoncentrowanie na nim przekazu. PiS w tej strefie działa konsekwentnie i wykorzystuje słabości PO. A tymi słabościami są chociażby - paradoksalnie - wyjazdowe posiedzenia rządu (setki tys. zł na ich organizację) czy chaos związany z listami.

Nie ważne, kto wymyślił hasło "Polska w ruinie". Nie ważne, kto komu je podrzucił.
Ważne, że to nieprawda.

Wołam: #4konserwy #neuropa
Gorshe_Porsche - #pis odcina się od hasła #Polskawruinie, bo zwyczajnie wymknęło im s...

źródło: comment_mCD5jRiDUlnqwt136EZdyPnaEweHTN7t.jpg

Pobierz
  • 12
I wolę takie gadanie o Polsce w ruinie niż okradanie obywateli z pieniędzy przez PO oraz robienie z Polski pośmiewiska na arenie międzynarodowej.


@92Gruszka: to fakt, PO się nie sprawdziła, bo uwala wielkie rzeczy przez detale i głupoty. Nawet teraz, w okresie kampanijnym, PO-wcy musieli buczeć na zaprzysiężeniu Dudy. Jakby nie mogli już powstrzymać się i wykazać minimum elegancji.
które nigdy nie było hasłem ich tylko platformowych PRowców. Jeszcze jakieś analizy polityczne?


@Stachan: a jakieś dowody na to? Pokaż, zobaczę.
Poza tym PR nie polega na tym, by podkładać innym świnie. Z definicji Public Relations jest czysty, etyczny i totalnie wolny od zjawisk patowych.
@Gorshe_Porsche: A mi się wydaje, że to całe hasło zostało po prostu bardzo uproszczone. "Polska w ruinie" i wszyscy mają przed oczami obraz jakiś starych opuszczonych budynków, jak na załączonym obrazku czy też dziurawe drogi, brak nowoczesnych stadionów, orlików, hal, supermarketów... A przecież już Bartłomiej Sienkiewicz powiedział jasno, że Polacy mają "w dupie te autostrady i orliki" i wiele o nim złego można powiedzieć ale dobrze zdiagnozował sytuację, że pewne aspiracje