Wpis z mikrobloga

Siemka mirki :)

kilka pytań - foto moich zabaw TIGiem (trzeci raz trzymałem uchwyt w dłoni) - będzie coś z tego? Wiem że jakość lipna ale chyba da się ocenić.
Druga sprawa - pachwinki - za cholerę nie potrafię idealnie wpasować się w winkiel poza tym jeziorko najczęściej robi mi się na podstawie, jakoś nie potrafię rozgrzać obu elementów tak aby połączyć na styku. Próbowałem z kątem itd itp (grubość obu elementów taka sama) ale nie wychodzi.

Kolejne - blachy w okolicach 1mm - nawet jak ustawię prąd 20A to i tak robię dziury i za cholerę nie potrafię połączyć dwóch blaszek czołowo. Zejść jeszcze niżej czy jak?

Za wszelkie rady z góry dziękuję :)

#pracaspawaczamnieprzeistacza #spawanie #spawajzwykopem #spawalnictwo
Pobierz K.....d - Siemka mirki :) 

kilka pytań - foto moich zabaw TIGiem (trzeci raz trzym...
źródło: comment_TC458NnKDnIp2QP9zPhgM0d6wE8izk16.jpg
  • 13
@Knightlord: Jeśli dopiero się uczysz, to nie jestem w stanie Ci powiedzieć, czy coś z tego będzie. Czołowo się póki co nie ucz, bo nawet pachwiny nie umiesz położyć w miarę dobrej. Zaostrz sobie porządnie elektrodę, bo jeśli nie możesz rozprowadzić równomiernie źródełka, to pewnie masz stępioną końcówkę i gaz osłonowy Ci spierdziela na wszystkie strony.

Zajmij wygodną pozycję, bo cały czas kierujesz elektrodą w podstawę, nie w styk blach.
@Knightlord: Pamiętam, jak na kursie nas uczyli spawać kciukiem, ja zawsze spawałem palcem wskazującym, teraz od czasu, do czasu trzymam uchwyt, jak długopis. To jest tak, jak kiedyś powiedział mi pewien instruktor - łatwiej przejść z TIGa na MAGA, niż odwrotnie, bo TIG uczy ogromnej precyzji i opanowania ręki.
@Knightlord: Przegrzewasz blache.Jak mialem ustawione 50 A to jeziorko mialem strasznie male ,jechalem powoli i palilem blache.Wtedy ustawilem 80-90 A jechalem o wiele szybciej i wychadzila wkoncu ladna spoina.Drut 1,6 z tego co pamietam..
@Knightlord: za mały prąd moim zdaniem. Poza tym spawasz stal nierdzewna, naucz się najpierw na czarnej, węglowej. Najlepiej jakby ci ktoś pokazał, bo samemu ciężko się nauczyć. Możesz skorzystać z YouTube, wyszukuj po angielsku.