Wpis z mikrobloga

@mrMarshalX: dla mnie tez głupota choć państwo powinno przynajmniej wyciągnąć wnioski z tego co sie stało i opracować rozsądny mechanizm zabezpieczenia kredytobiorców na przyszłość, obecnie problem został pozostawiony sam sobie co jest niepoważne.
@jacekKobr: Jakby kwota wolna od podatku była rzędu 40000zł to byś zarobił. Połowa społeczeństwa w ogóle by tego podatku nie płaciła, więc gospodarka ruszyłaby z kopyta (VAT by zarabiał, bo konsumpcja większa).
@sal-vadore: Prawda to, lepiej mieć więcej cebulionów na konsumpcje, wtedy państwo zyskuje bo VAT i te sprawy.
@sal-vadore: No i rozumiem, że to głupota. Bo to totalnie niszczy "równość obywateli wobec Państwa". Moi rodzice wzięli kredyt w
@sal-vadore: Swoją drogą cały czas myślę, skąd Prezydent chce wziąć na to wszystko piniondze... Przecież to wygląda tak, że podatek dochodowy musiałby wzrosnąć efektywnie o bardzo dużo punktów procentowych :D Mam nadzieję, że ostatni postulat uda Mu się utrzymać, jedyny sensowny z tych wszystkich pokazanych na grafice ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@jacekKobr: nie rozumiem do czego pijesz, akurat państwo zajęło się funduszami inwestycyjnym gdyż reklamy itp sa opatrzone ostrzeżeniami a granie na giełdzie przedstawiane jest jako duże ryzyko, natomiast kredyty we frankach były zawsze przedstawiane jako bezpieczna forma kredyty nawet bardziej niż w złotych - na zasadzie jak jesteś mądry to zaciągnij sie we frankach, Państwo nic z tym nie robiło tak jak z piramidami finansowym dopiero jak cos sie zawaliło to