Wpis z mikrobloga

Witam Mirków i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolejna część kursu programowania Arduino od Forbota już opublikowana! Tym razem opisałem wykorzystywanie wyświetlacza tekstowego, więc można już zacząć śmieszkować na LCD: http://forbot.pl/blog/artykuly/programowanie/kurs-arduino-wyswietlacz-tekstowy-lcd-id4263

#forbot #arduino #majsterkowanie #diy #zainteresowania #elektronika #elektronikadiy
Pobierz Forbot - Witam Mirków i Mirabelki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kolejna część kursu programowania Ardu...
źródło: comment_rEQcuI5Nb15tzLUAoKvnHsqDLCH3GcXb.jpg
  • 39
@Forbot: dobrze, dobrze. po prostu wrzuciłeś kiedyś (miesiąc temu) linka do arduino za 3 zł od majfrendów, zamówiłem, a potem się okazało, że żółtek to oszust ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nie żal mi tych 3 zł, tak sobie tylko heheszkuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Forbot: okradanie twórców? Po części się zgodzę, bo rzeczywiście takie klony bardzo szkodzą sprzedaży oryginałów.
Ale arduino to tak naprawdę żywcem wyciągnięty schemat z datasheeta + ustandaryzowany pinout. Za bardzo się nie wysilili, a proszą za to 120zł, i kto kogo tutaj okrada?

Jakby sprzedawali za np. 20-40zł to bym kupował oryginały, ale tak, bez przesady.
@skew: Ale niech sobie koledzy ze dalekiego wschodu robią swoje płytki, a nie jeszcze nadruk, że to oryginalne robione we Włoszech. Tak, wiem, że za 40zł byłoby idealnie, ale każdy kto chociaż próbował produkować jakieś urządzenie masowo do sprzedaży, wie, że to nie realne. Pomyśl, że jednak opracowanie materiałów, produkcja nowych płytek, produkcja aktualnych, logistyka, to wszystko kosztuje i to nie mało. Do tego chcesz na tym zarobić i utrzymać siebie