Wpis z mikrobloga

W ramach podnoszenia poziomu tagu #hearthstone ;)

Control Priest to nie jest najłatwiejszą talia. Składałem ją już kiedyś, ale nie działała jak powinna, bo jednak brakowało mi kilku kluczowych kart. Trzeba się tego decku nauczyć, uważnie patrzeć i kalkulować co ukraść, kiedy się wyleczyć, a kiedy nie. Kiedy położyć Auchenai Soulpries, który otwiera nowe możliwości, ale jednocześnie zamyka sporo innych, itd. Ale zabawa z tym deckiem jest przednia, a płacz i nerwy u przeciwników zapewne ogromne. Testowałem ją dość długo na casualu, ale dziś odpaliłem sobie ranking i z 20 do 15 ranka przeszedłem baz żadnej przegranej... Face huntery, rogulce, warriory i inne często spotykane talie nie dały rady...

Pomimo tego, że ten deck jest dość znany, to zmieniłem w nim kilka rzeczy, które bardziej pasują do mojego stylu gry.

Przede wszystkim dołożyłem Enchance-o Mechano, który jest często kartą wygrywającą. Zwłaszcza jeśli uda się w późniejszej fazie gry utrzymać kilku stronników przy życiu do kolejnej tury, albo ukraść coś fajnego. Ta karta wygrała mi już kilka gier.

Następnie Holy Nova. Niby mamy w tym decku Light Bombę, oraz combo Auchenai Soulpriest + Circle of Healing, a nawet Wild Pyromancera, ale Holy Nova nie zadaje obrażeń naszym stronnikom, co jest czasem kluczowe dla utrzymania przewagi na boardzie. Cały czas się zastanawiam czy potrzebuję tej karty, ale nie widzę póki co lepszego zastępstwa.

Kel'Thuzad, którego mało kto się spodziewa, a doskonale sprawdza się w późniejszych turach gdy zaczynamy osiągać przewagę, lub gdy chcemy odzyskać kontrolę wymieniając naszych stronników za wrogich. Dodatkowo jest poza zasięgiem Big Game Huntera, co też jest ważne.

Na koniec Sneed's Old Shredder. Wrzucony raczej z konieczności, bo po prostu nie mam za dużo dobrych legend, ale zastanawiam się nad podmianką, bo nie przypominam aby był kiedyś kartą decydującą w którejś grze. Możliwe, że Emperor Thaurissan lub Loatheb lepiej się sprawdzą dając bardziej namacalne korzyści dla całego decku.

Generalnie polecam wam pobawić się księdzem, bo ilość przeróżnych kombinacji samego decku i możliwości otwierających się po użyciu Thoughtsteal jest tak ogromna, że zawsze można wymyślić coś oryginalnego i niespodziewanego :)


#hearthstone
Pobierz vdr - W ramach podnoszenia poziomu tagu #hearthstone ;)

Control Priest to nie jest...
źródło: comment_aY2WQ54XeztV1kvB4cJGje9bXBAEdwG2.jpg
  • 5