Wpis z mikrobloga

#czytajzwykopem #100komiksow #komiks #komiksy #marvel
Tytuł: Secret War (Tajna wojna)
Autorzy: Brian Bendis, Gabriele Dell'Otto
Ocena: 9/10
#100komiksow
96-1=95

Na start poproszę każdego o pomoc w rozwinięciu tego tagu oraz pytanie do was co byście teraz chcieli za recenzję? Dc czy Marvel?

Pozycja, którą się dzisiaj z wami dzielę zagościła na naszym rynku aż dwa razy! Pierwsze wydanie nastąpiło dzięki wydawnictwu Mucha Comics, a następne z kolei w WKKM. Moja recenzja dzisiejsza będzie na podstawie wydania od Hachete

Komiks ten różni się od innych komiksów, które dotychczas czytałem, zapewne dzięki kresce pana Dell'Otto, którego rysunki, na swój sposób są dla mnie dziełem sztuki. Komiks ten jest zamkniętą historią o tajnej misji zorganizowanej przez Nicka Fury'ego, o tym dlaczego jest tajna dowiecie się już jednak z lektury bo byłoby to zbyt dużym spoilerem. Do tego zadania wybrał swoich zaufanych agentów Spidermana, Daredevila, Kapitana Amerykę, Wolverina, Black Widow,Luke'a Cage'a, a także Quake. W późniejsze akcji pojawią się także X-meni oraz Fantastyczna Czwórka i wachlarz przeciwników, ale to już wydarzenia po misji. Cóż ciężko tu cokolwiek napisać by nie dać spoilerów, ale powiem tylko, że po tych wydarzeniach dowódca S.H.I.E.L.D posunął się do pewnego czynu, który będzie wywierał bardzo duże znaczenie w całym komiksie. Jest to tak ważne bo dzięki niemu mamy cały klimat oraz zagadkę owianą wokół wydarzeń. Niby wiemy co się dzieje, ale zawsze jest ten element niedopowiedzenia, który zostaje ujawniony pod koniec komiksu. Natomiast na samym końcu mamy wydarzenia, które wprowadzają wiele zmian. Lektura jest bardzo wciągająca i emocjonująca, a rysunki grafika dodają do tego wszystkiego cudowny klimat. Zdecydowanie polecam.
Pobierz
źródło: comment_1zkTGjT8ElTTBnFnDNZfIC9EowTJQOLW.jpg
  • 7
@B_P_R_D: Ojej ojej... Nie jestem jakoś mega into i dopiero poznaję światy Marvela i Dc. Osobiście moja przygodę z avengers zacząłem od tego ogn od egmonta. Teraz kupiłem to avengers co wydali z Marvel now bo słyszałem że jest całkiem niezłe podobno. http://ihbd.arhn.eu/jak-nie-pogubic-sie-tych-wszystkich-komiksach-avengers/ Spróbuj to zobaczyć, gościu fajnie bloga prowadzi ale o avengers u niego nie czytałem. Jest też ileś kanałów na yt o takich tematykach, ale podlinkuje jutro z komputera.
@B_P_R_D: Generalnie z DC najbardziej mnie ciągnie do Arrowa i Flasha. Jakoś JL mniej, może dlatego, że niechęć do Supermana. Teraz związane z JL będę się zabierał za kryzys tożsamości. Batmana też lubię ale ciężko ogarnąć. Dostałem z zamówieniem katalog z omówieniem kolejności historii. A co do braku logiki w Marvelu zgadzam się całkowicie. Generalnie teraz wielki event się dzieje Secret Wars że wiele osób umrze i będzie 40 parę nowych