Wpis z mikrobloga

Na piątkowy #winotest poszło dzisiaj wino z Francji, z jednego z moich ulubionych regionów - Cotes du Rhone. Wino jak na francuza niedrogie, a przy okazji całkiem przyjemne. W smaku mocno czuć owoce leśne, jeżynę, czarną porzeczkę. Może odrobinę czekolady. Jest nieco słodkawe, pewnie jednym ze szczepów użytych do kupażu jest merlot (Francuzi rzadko kiedy piszą, jakich szczepów użyli do produkcji wina - AOC tego nie wymaga), dla mnie słodyczy jest trochę za wiele. Natomiast każdemu, kto lubi mieć delikatny, słodkawy smak w wytrawnym winie, polecam.

Cena: 19,99

Sklep: Makro

#winotest #wino #pijzwykopem
Pobierz gugas - Na piątkowy #winotest poszło dzisiaj wino z Francji, z jednego z moich ulubio...
źródło: comment_CDeV0qpvfwDBfoYxrs0Iv04dFLyjYTX6.jpg
  • 9
@gugas: Jak możesz wyczuć to wszystko w winie? Różne wina piłem, droższe też, ale nigdy niczego tam (poza zapachem hmm wina) nie czułem. A już na pewno czekolady :)
@bartzov: piję wina dużo, wącham- najpierw nos, staram się wyczuć, co jest w bukiecie, pózniej smak, czasem się pokrywa z nosem, czasem nie. To jest świetna zabawa i fajnie odkrywać nowe smaki:)