Wpis z mikrobloga

@MistrzuYoda: dla niektórych za proste, a dla innych awykonalne. Ciężko dostosować poziom trudności, chyba że jedną zagadkę podzielę na dwie części - pierwszą o umiarkowanym poziomie trudności i drugą z którą poradzą sobie tylko spece od bezpieczeństwa IT ;)
  • Odpowiedz
@surma: Niemniej czekam niecierpliwie na rozwiązanie - mam nadzieję, że będzie fajnie opisane i taka osoba jak ja będzie mogła się czegoś nauczyć :)
  • Odpowiedz
@surma: no ja nie wiem, ale tą pierwszą tak jak Ci napisałem zrobiłem w mniej niż dwie minuty a hacker ze mnie żaden, z drugiej strony @Dogi: czy tam ktoś, kombinował z XSS-em czy już w ogóle jakimiś atakami słownikowymi albo BF, co w tym wypadku wydaje się oczywistą kulą w płot. Fajnie że Ci się chce to robić, bo to zawsze jakaś fajna zagwozdka dla umysłu, fajne są też
  • Odpowiedz
@MistrzuYoda: Należy się również zastanowić nad celem tej serii - moim zadaniem jest zapoznanie osób nie do końca zorientowanych w tej dziedzinie z podstawowymi metodami ataku oraz sposobach ochrony przed nimi, dlatego też moje zadania będą miały raczej umiarkowany poziom trudności, aczkolwiek niewykluczone że wkrótce znajdzie się coś dla starych hakierów ;).
  • Odpowiedz
@surma: no ale mówię, ja nie jestem żaden stary hakier tylko całkiem zwyczajny programista... Uważam jednak że akurat jak ktoś nie jest sobie w stanie poradzić z tym Twoim zadaniem, w dosyć krótkim czasie, nie mówiąc już że w ogóle, to jest dupa a nie programista a co dopiero hakier, bo to są absolutne podstawy bezpieczeństwa sieciowego. Co do podpowiedzi, to przeczytałem tą że jest druga subdomena bo w głównej treści
  • Odpowiedz