Wpis z mikrobloga

Jakiś rok temu światło dzienne ujrzała wersja 1.0 gry OpenXCom, czyli open-source'owej rekonstrukcji kultowego UFO: Enemy Unknown. Projekt ten pozwala nie tylko cieszyć się starą grą na nowych systemach operacyjnych (i innych platformach), ale też oferuje sporo udogodnień, bez których obecnie trudno sobie wyobrazić grę. Jest też cały czas aktywnie rozwijany.

Wspominam o tym głownie dlatego, że wczoraj ukazała się wreszcie pierwsza testowa wersja wspierająca Terror From The Deep - jak dla mnie najlepszą część całej serii, przynajmniej jeśli idzie o klimat i to uczucie grozy, które miejscami wręcz przytłaczało.

Strona główna OpenXCom

Gra przez ostatni rok bardzo rozwinęła się też w kierunku podatności na modowanie i wsparcie wielu różnych modów na raz. Na chwilę obecną dostępnych modów jest już cała masa - od malutkich, dodających pojedyncze bronie czy statki, po ogromne paczki znacznie zmieniające rozgrywkę czy wręcz całkowite konwersje.

Od siebie gorąco polecam moda "Final Mod Pack", tworzonego przez naszego rodaka i zawierającego w sobie już chyba setki mniejszych modów. W ogromnym stopniu rozbudowuje on podstawową grę, dodając tony nowego żelastwa, nowe pancerze, mnóstwo nowych badań do przeprowadzenia, nowe statki X-Com i obcych, nowe misje, nowe rasy obcych, Facetów w Czerni (organizacja walcząca z X-Com) i tak dalej... Jest tego cała masa i dość sensownie wszystko zostało zebrane do kupy.

Moda można pobrać STĄD, a do niego polecam jeszcze mojego skromnego moda z poprawionymi dźwiękami - STĄD.

#openxcom #xcom #ufo #gry #mody
daedalus_pl - Jakiś rok temu światło dzienne ujrzała wersja 1.0 gry OpenXCom, czyli o...

źródło: comment_m2KECLdHY3ST6AFnc5uxJWJrWqNRnfkb.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
O dzięki cumplu. Na swoim pierwszym 486 DX bez karty dźwiękowej i na czarno białym monitorze zgrałem na "enemy unknown" i "terror from the deep" setki godzin.

Czy ze strony którą podałeś można ściągnąć wersję gry na windę 7? możesz mnie jakoś przeprowadzić skąd pobrać i jak zainstalować?
  • Odpowiedz
@daedalus_pl: Kiedyś w Biedronce sprzedawali trylogię UFO i ją mam na DVD. Tylko tam są

UFO Kolejne starcie
UFO Decydujące starcie
UFO Afterlight (Bitwa o marsa)

To chyba nie to? Nie odpalałem tego jeszcze nigdy.
  • Odpowiedz