Wpis z mikrobloga

@mkarweta: Wiem że w galeriach są stoiska Acuvue, i para soczewek miesięcznych kosztuje 20zł+20zł, możesz też kupić zestaw na pół roku za jakiś tam większy hajs, ale taniej wychodzi niż co miesiąc kupować nowe
  • Odpowiedz
nie lepiej ci iść do optyka? Będziesz miał dobrane pod Ciebie, a nie jakiś szit


@kotstrazak: ja mam dobrane, powiem Ci nawet więcej: ja wiem jakie soczewki chcę. Pytam tylko o sklep internetowy, co by jakiś ewentualnie cebuladeals ubić.
  • Odpowiedz
nie lepiej ci iść do optyka? Będziesz miał dobrane pod Ciebie, a nie jakiś szit


@kotstrazak: no chyba oczywiste, że najpierw trzeba mieć badanie i dobrane parametry, a potem kupuje się gdzie chce..
  • Odpowiedz
@lirycznywandal: jak nie musi? Nie każde oko jest w stanie przyjąć soczewkę. Jeśli nie zrobisz badań pod tym kątem, możesz nawet uszkodzić oko. Szkoda Ci 50 zł na badanie + soczewki i płyn w cenie?
  • Odpowiedz
@yeloneck: jak jego oko nie przyjmie soczewki to sam się zorientuje i tu żadne badanie u okulisty nie jest potrzebne, mi kiedyś nie było szkoda ale byłem po prostu młody i głupi, teraz bym tego błędu nie popełnił, przecież to zwykłe kontrolne badanie wzroku nic poza to no i ewentualnie + nauka założenia która i tak nic nie da bo wprawę wyrobisz sobie sam w domu. 50zł wraz z soczewkami? no
  • Odpowiedz
@yeloneck: to urządzenie to lampa szczelinowa. Ogląda się pod nią m. in. zachowanie soczewki po mrugnięciu - dobrze dopasowana powinna się nieznacznie przesuwać. Sęk w tym, że obecnie soczewki kontaktowe robi się w rozmiarze uniwersalnym - dopasowujące się do większości krzywizn rogówki. A jeśli nawet ktoś założy źle dopasowaną soczewkę to też nic strasznego się nie stanie - po prostu będzie odczuwał dyskomfort.

Ale ogólnie to jednak przed pierwszą aplikacją polecam
  • Odpowiedz