Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niedługo zacznę brać się za składanie nowego komputera. No i pojawił się u mnie pewien dysonans. Mianowicie zastanawiam się nad zestawem tak zwanym rozwojowym, do którego będę sukcesywnie dodawał kolejne zajebiaszcze podzespoły, w miarę przypływu gotówki. Do wydania mam jednorazowo 1,5K PLN

Zestaw:

- Dysk SSD Plextor
128GB 2,5'' SATA SSD M6S Series 279,00 zł

- Płyty główne Socket 1150 MSI
Z97S SLI KRAIT EDITION (Z97 2xPCI-E DDR3) 469,00 zł

- Procesor Pentium (1150) Intel
G3258 3.20GHz 3MB BOX 279,00 zł

- Pamięć DDR3 GoodRam
4GB 1866MHz Play CL9 Srebrne 112,00 zł

- Zasilacz komputerowy Thermaltake
530W SMART SE Modular BOX 215,00 zł

Cena zestawu to 1 354,00 zł (do tego jakaś obudowa za +- 100PLN, np w oko wpadł mi Bitfenix Neos)

W przyszłości zamienię g3258 na i5 4690K i kupię jakąś kartę graficzną z wyższej półki.
A więc co myślicie, złożyć komputer z g3258, tak żeby działał, a jak fundusze pozwolą dołożyć proca lepszego i kartę?
Czy lepiej kupić coś bardziej zrównoważonego, tj, lepszy procesor i gorsza płyta główna?


  • 20
@Murzinio: Tak jak napisał @ElCidX używana może być tylko karta graficzna :)
@ediz4 Płyty na sockecie 1150 z chipsetem z97 na ogół są drogie, ta jest raczej dobrze wyposażona no i wygląd (ʘʘ), bo nie ukrywam, że komputer będzie w moim pokoju takim smaczkiem.
@ElCidX Ale na g3258 posiedze pół roku, może rok, zaraz przesiadka na odblokowany mnożnik w i5 4690k :)

Najtańsza płyta główna z czipsetem z97 ( ASRock Z97 ANNIVERSARY) kosztuje 335,00 PLN. Msi Krait kosztuje 469,00 PLN, lekko ponad 100 PLN różnicy, a wyposażenie jednak lepsze ;)

Edit. Tak jak pisałem wyżej, komputer ma być na lata, więc oszczędzać na płycie głównej? przecież to jest taka baza :)
@ediz4 Uważam, że płyta główna to jest baza komputera. Jak będzie dobra i nowa to komputer można w przyszłości ulepszyć niewielkim (relatywnie) kosztem. Mam tutaj na myśli wychodzące niebawem nowe procki Intela (Skylake)
@reaper6161:

@Murzinio: Tak jak napisał @ElCidX używana może być tylko karta graficzna :)

Przecież procesory są znacznie bardziej wytrzymałe, kupując używanę kartę masz większą szansę że będzie po reanimacji w piekarniku albo pokoparkowa. Ale jak ten Pentium ma być tylko na chwilę to dobry zestaw. Tylko zmieniłbym SSD na Cruciala BX100, za 80-100zł więcej jest wersja 250GB. Mi się trafiły 2 wadliwe Plextory pod rząd, znajomy też miał wadliwego. Ostatnio
@Murzinio Tak wiem, że ryzykuję, kupując używaną kartę, liczę jednak na szczęśliwą sztukę :) A wiem, że takowe się trafiają.

Edit. A to psikus, o tym nie wiedziałem, dzięki :) no to zostanę na 4690k :)
@reaper6161: Ja też kupiłem Plextora ze względu na świetne wyniki w recenzjach i opinie. Ale później okazało się że Plextor wypuścił wadliwy firmware po którym padały dyski (chyba 1.05), na szczęście nie aktualizowałem go wtedy. Znajomy kupił M6S i po podpięciu do PC w ogóle nie był wykrywany. Po kilku kombinacjach został wykryty, znajomy zainstalował system ale komputer nagle zaczął łapać zwiechy i sypać bsodami. Kilkukrotne formaty nie pomogły, po aktualizacji