Wpis z mikrobloga

Mirki, na dniach będę dumnym posiadaczem HTC Desire 820. Problem w tym,  że mam starą, dużą kartę sim. Czy mogę ją przyciąć do nano sim bez obawy według szablonu z internetu? Na stronie HTC ostrzega, że zwykły sim jest grubszy niż nanosim i może to uszkodzić gniazdo. Prawda czy bajanie?
#pytanie #telefony
  • 15
@kened332: Skopiuj kontakty w bezpieczne miejsce (chmura, stary telefon) i idź wymień kartę operatora. Te stare duże karty (najstarsze) to praktycznie niemożliwe, żeby dociąć
@kened332: moze nie dzialac ze wzgledu na stary chip. Skopiuj gdzies wszystkie kontakty zeby ich nie wcielo i idz do swojego operatora po nowa karte. Btw, to jest dual sim wiec pomysl o jakims tanim abo na internet, oplaca sie
@kened332: a, i powiem jeszcze tak: obadaj oferty innych operatorow na karte i abo. Ja co miesiac w playu (zadna kryptoreklama) place ~40 pln za 5 gb internet mobilny (sim 1 w htc) oraz normalny tel (sim 2)
@kfjec: Już się zdecydowałem na przedłużenie umowy w orange i telefon został do mnie wysłany razem z umową :) Mam normalny abonament, nie prepaid. Chyba nigdzie lepszej oferty nie dostanę: 2 lata / 60 zł abonamentu razem z ubezpieczniem telefonu / 2gb internetu / rozmowy za darmo w orange / 400 minut od innych sieci. Dzięki za pomoc :)
@kened332: A czemu nie poprosiłeś o wymianę karty przy przedłużeniu? Lepiej wymienić kartę bo na starej nie będzie Ci śmigać LTE. Dla bezpieczeństwa weź aneks jak już przyjdzie, bo teoretycznie nie mają obowiązku wymienić Ci karty bezpłatnie.