Wpis z mikrobloga

Jeżeli na #tablet #colorovo Supreme 8 H po aktualizacji do #windows10 nie działa auto-rotacja to należy ściągnąć tę paczkę sterowników (z podobnego tabletu), następnie zainstalować exe znajdujący się w katalogu g-sensor, a na koniec wyedytować załączony plik .reg na następujący

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEYLOCALMACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\ROOT\SENSOR\0000\Device Parameters\kxfusion]

"ACPI\SMO8500\1-0"="{CDA4B5F8-53B4-4E7C-8A73-0D69852FBEBA}"

"Orientation"=hex:00,00,00,00,01,01,02


i dodać go do rejestru. Potem już tylko restart i w belce powiadomień wyłączyć blokadę ekranu.

#poradnik
  • 7
@wielooczek: @KowbojPlay: potrzebuję offica xD i tak pomyślałem, że dlaczego nie tablet z pakietem office. Czy do tych colorovo dołączany był kod na subskrypcję czy od razu zainstalowane to było? Nie ukrywam offce bardziej przydatny by mi był na laptopie niż na małym tablecie
@desygnat: Niestety, Office'a trzeba zainstalować ręcznie, aktywuje się na rok jeżeli dobrze pamiętam, nie ma możliwości wybrania partycji na której ma się zainstalować, musi być na partycji systemowej. Oznacza to, że po zainstalowaniu aktualizacji do W8.1 nie starczy ci miejsca na pakiet biurowy. Chyba, że zainstalujesz go w pierwszej kolejności, wtedy nie starczy miejsca na aktualizacje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@desygnat:

No ale jakbym nie chcial na nim instalować tylko na laptopie?

Przeszłoby. Otrzymujesz licencje na dwa urządzenia: tablet + cokolwiek zachcesz.

Zwykłe programy można instalować na SD, tych z Windows Store nie.
@wielooczek: dziś odebrałem tego supreme xD ile wolnego miejsca jest po aktualizacji do win10? Na razie chodzi szybko i sprawnie jak za 80zł :p Jak zainstalować mniej więcej wiem, że trzeba czystą kartę pamięci wsadzić. Świeżo z pudełka mam prawie 5GB wolnego