Wpis z mikrobloga

#100ukrytychlewakow 100-1=99

Won od moich pieniędzy. Nawet w krajach III Świata kwp są 5-10 razy wyższe niż w PL. W wolno-rynkowych cywilizowanych krajach kwp są na poziomie 10-20k usd. Niskie kwoty wolne od podatku są tylko w lewackich krajach (np. Skandynawia) i w krajach z dużą korupcją i dużą rolą państwa w gospodarce (np. Polska).


@MKJohnston co te "prawaki" i ich pogląd na podatki oraz sprawiedliwość społeczną. Okazuje się, że progresja podatkowa i lewicowe postulaty są ok, jeżeli jesteś biedostudentem i nie chciałbyś płacić podatków, bo zmieściłbyś się prawie w kwocie wolnej od podatku gdyby była 3 razy większa.

#4konserwy #bekazlewactwa #neuropa
  • 50
@nie_jem_grzybow: Tylko lewica opodatkowuje niskie dochody. Postulaty lewicy to zabierać jak najwięcej od jak największej liczby ludzi, a następnie biurokraci te pieniądze rozdają.

Prawica wychodzi z założenia ze nie można przeszkadzać ludziom się bogacić opodatkowując ich dochody.
Prosta zasada, nie dawać, nie zabierać.

Wyczuwam ból dupy jakiegoś urzędasa, który w wypadku podwyżki kwp w PL do cywilizowanego poziomu i cięć w budżecie państwa, musiałby pakować biurko do kartonu.
urzędasa


@MKJohnston: XD Urzędasa, ubeka, sbeka, pslowca i ormowca. WYKOP PL.

Synu, ja prowadzę własną firmę i jak widzę tych "prawicowców" wykopowych, którzy są prawicowi, gdy chodzi o ich pieniądze a już nie do końca, gdy jest okazja, żeby czyimś kosztem zarobić to mi się tylko chce śmiać z tego idiotyzmu.

Postulaty lewicy to zabierać jak najwięcej od jak największej liczby ludzi, a następnie biurokraci te pieniądze rozdają.

A ty jako
@MKJohnston: Ty jesteś lewaku za podwyższeniem mi podatku, bo sam nie mógłbyś płacić mniejszy. Widzisz jaka to jest hipokryzja? Czymś lukę w budżecie trzeba zapełnić choćby wydatki się zmniejszyły to zależność jest cały czas taka sama - liniowy by się zwiększył...
O, VAT - zaczynasz łapać na czym polega sprawiedliwość prawdziwie prawicowa :D

Nie piszę o obniżce podatków tylko konkretnie instytucji kwoty wolnej od podatku. Myśl.
@MKJohnston: Lewaku, weź kalkulator do ręki, rozpisz sobie proste równani a+b=c.

Co się stanie jak zmniejszymy zmienną a i chcemy, żeby c pozostało takie samo? No, myślimy, lewaczek, MYŚLIMY, LICZYMY :D

A i jeszcze pomyśl o tym, że są ludzie, którzy zarabiają znacznie więcej niż kwp nawet po podwyżce i jaki procent ich podstawy opodatkowania nie mieści się w jej zakresie.

Wykop peel. prawicowa jelita internetu XD
@MKJohnston: :D
Obniżka podatków nie ma nic do rzeczy, lewaku. Wskazówka: chodzi tu o zależność pomiędzy a i b. skup się i myśl dalej.
Mierzyłeś sobie kiedyś poziom IQ? :D

Marne twoje próby zrobienia ze mnie urzędasa, lewaku. bardziej ty do niego pasujesz ze swoimi niskimi zarobkami i próbą ominięcia płacenia podatków :D
@MKJohnston: ja juz ci pisałem. Nikogo nie oszukasz. Jesteś lewicowcem, który głosi lewicowe postulaty, które mnie jako przedsiębiorce uderza po kieszeni? Jaki byłby mój cel jako urzędnika zarabiajacego np. Srednia krajowa w narzekaniu na obniżkę mojego podatku skoro nie ma żadnej korelacji z wysokością wydatków na sektor publiczny? Przecież to dwie różne bajki. Jako przedsiębiorca placacy podatek liniowy uderzy mnie to po kieszeni. Lewaku.

Wiem, że lekcja bolesna, ale czasem tak
@nie_jem_grzybow:

Czyli przyznales ze podwyzka kwp uderzy cie po kieszeni. Czyli zyjesz z podatkow.
Bo wieksza kwp nie uderzy po kieszeni ani jednego platnika netto podatkow. Bo kazdy podatnik bedzie mial w kieszeni x wiecej niezaleznie od dochodów.

Wiem ze nadal tego nie zrozumiesz, ale tak jak teraz dzieki kwp kazdy ma w kieszeni 556 zł wiecej, to gdyby kwote podniesc 10x, kazdy mialby w kieszeni do 5560 zl wiecej. Nikt
@MKJohnston: :D Proszę cię, napisz, że tylko udajesz idiotę.

Czyli przyznales ze podwyzka kwp uderzy cie po kieszeni.

Tak, bo wiąże się z tym zwiększenie podatków dla bogatszych - czymś lukę w budżecie trzeba zapełnić.

Czyli zyjesz z podatkow.

Nie, nadal nie rozumiesz. Musisz myśleć. ja wiem, że masz pewnie wakacje, studbaza zamknięta, ale nie zwalnia cie to z myślenia, pamiętaj.
Nie, ja po prostu będę płacił wyższe podatki. Ty musisz
@nie_jem_grzybow:

" Czyli przyznales ze podwyzka kwp uderzy cie po kieszeni."
Tak, bo wiąże się z tym zwiększenie podatków dla bogatszych - czymś lukę w budżecie trzeba zapełnić.


Nosz, ku$#^a, dosłownie tak jakbym słyszał tego idiotę Petru. Nie ma w twoim słowniku takiego wyrażenia "cięcia wydatków"?
Czyli moje przeczucie było strzałem w 10.

czymś lukę w budżecie trzeba zapełnić.

Znowu, tak jakbym kur%%a bym słyszał tego idiotę Petru. O zapełnianiu luki
@MKJohnston:

"cięcia wydatków"


Przeczytaj jeszcze raz lewaku mój wpis, ocenę rządów polskich w ostatnich kilku latach i przeproś. Ty chcesz podwyższenia kwp, ale nie zdajesz sobie sprawy, że nawet zmniejszając wydatki powoduje to progresję podatkową - co jest postulatem CZYSTO LEWICOWYM, bo zawsze będzie róznica pomiędzy bogatymi a biednymi. Nie będzie sprawiedliwości - podstawowego założenia liberałów i konserwatystów.
i TYM BARDZIEJ ma to znaczenie w kraju z dużymi wydatkami jakim według
@nie_jem_grzybow:

Wysoka KWP to nie żadne lewactwo, to zdrowy rozsądek. Nie strzyże się gołych owiec i w 95% krajach świata rządzący doszli do wniosku, że jest to rozsądna polityka. Najwyższe kwoty wolne od podatku ( i ogólnie niskie podatki) są w krajach najbardziej wolnorynkowych: Hongkong (200 tys. PLN dla rodziny z 2 dzieci), Singapur, Kostaryka, Australia, USA. Nic dziwnego że ludzie łatwo się tam bogacą.

Najniższe na świecie kwoty wolne od
Wysoka KWP to nie żadne lewactwo, to zdrowy rozsądek


@MKJohnston: znowu #!$%@?. Wiesz, że to nie działa tak, że jak sobie napiszesz, że to nie jest postulat lewicowy to takim nie będzie? Ja wiem, dysonans poznawczy boli.

Jako przykład podajesz - szwecję i polskę. Zapominasz o reszcie krajów UE: Niemcy, GB. Tak, żeby pasowało do tezy, no typowe.

Prawica natomiast nie zabierze NIC (wysoka kwota wolna od podatku), ale też nie