Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #koty

moja kotka po przebytym zapaleniu pęcherza moczowego zaczęła sikać na kanapy. Ciężkie sprawy załatwia do kuwety jak zwykle, czyli się jej nie boi. wcześniej skala do kuwety i do odpływu w wannie i pod prysznicem. Nie jest wysterylizowana.

pytanie brzmi: czym usunąć smród kocich sików? Wsiąka to w gąbkę i śmierdzi jak się siada.
  • 8
  • Odpowiedz
@kaef: w zoologicznych masz preparaty na odór kociego moczu. Nie mowię o najtańszych bo one nie działają. Mam jakiś w proszku i spray i da radę wyprać i pozbyć sie smrodu.
  • Odpowiedz
@kaef: spray neutralizujący zapachy działa, ale sam ma swój 'babciny' zapach. Jakbyś na zewnątrz wystawił na kilka godzin po spryskaniu to może nie byłoby czuć, ogólnie nie jest źle bo nie czuć szczochów w ogóle, tylko zapaszek ala Pani Walewska. Na moją kanapę oprócz tego nic nie pomogło, ani papka z sody, ani zalewanie tego mixem mocno pachnących płynów. #!$%@?łam kanapę, kupiłam rogówkę.
  • Odpowiedz
@kaef: dupa tam nie octy. To musi byc enzymatyczny preparat rozkładający, np Urine free cat. nie smierdzi, dziala, wypróbowałam milion razy.

Dodatkowo: zmień typ żwirku i dostaw drugą kuwetę, ewentualnie niech wet wstawi kotkę na niesterydowy przeciwzpalny na kilka dni jeszcze.
  • Odpowiedz