Wpis z mikrobloga

Moi drodzy,
Chciałbym Wam pięknie podziękować za Waszą niesamowitą akcję #laptopdlaganonima, za wspólne astromirkowanie pod #astronomiaodkuchni, a także za zaproszenie od #krakowpiwo :). Na początek proponuję spotkanie na Grillu w Obserwatorium.

[Grill w OA UJ - szczegóły]

Z przyjemnością przygotuję miejsce pod grille, ognisko, znajdzie się trochę poletka pod teleskop słoneczny, a po zmroku wezmę Was na oglądanie nieba przez teleskop Maksutowa.

Chyba najlepszym terminem, patrząc na prognozy długoczasowe, jest najbliższy wtorek, 04.08.2015. Przygotuję miejsce na godzinę 17:00, a o której będziecie mogli się stawić, to już rzecz dowolna. Żeby zapewnić każdemu po kiełbasie, muszę wiedzieć, ile Was w ogóle będzie. Proszę zatem żebyście mi się w tym miejscu zapowiadali ;). Kto, czy z kimś, ile miejsc zająć itp.

Możecie przywozić własny prowiant. Ogłoszenie o grillu pojawi się też w samym obserwatorium, dlatego może dołączy do nas ktoś z pracowników / doktorantów. Ci, którzy już u mnie byli, wiedzą że teren jest w sam raz na wieczorne grillowanie połączone z obserwacjami :-].

Na koniec ogłoszenia, mały bonus. Jeśli ktoś nie da rady wpaść, a chciałby odwiedzić OA, rozważam zorganizowanie wspólnego oglądania maksimum Perseidów w Obserwatorium (noc 12/13 sierpnia). Szczegóły podam niebawem, jak tylko zorientuję się co do możliwości w OA.

Czekam na Wasz odzew :)
  • 37
@rotero: 17:00 to tylko granica dolna od której będzie można przyjeżdżać. Wcześniej nie dam rady nic przygotować. Poza tym, doświadczenie mi mówi, że jak się zorganizuje grupka, to z godzinę zajmie samo zwiedzanie. A jak ktoś przyjdzie sam o 17:00 i nie będzie nikogo przez następną godzinę, to mam przygotowany teleskop słoneczny. Nudy nie będzie. Tak myślę.

@kosmo1989: Z takim nickiem? Cho ( ͡° ͜ʖ ͡°)