Wpis z mikrobloga

Witam koledzy, postanowiłem powrócić w 100% do prawilnego #pcmasterrace i dać odpocząć laptopowi i konsoli stąd też prosiłbym o waszą opinię na temat takiego oto zestawu:
CPU: Intel Core i5-4690K
GPU: MSI GTX 960 GAMING 2GB
MOBO: Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3
RAM: G.Skill TridentX DDR3 2x4GB 2400MHz CL10
SSD: Crucial M550 128 GB
HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB
PSU: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+
CASE: Zalman Z3 Plus
Chłodzenie: Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A

Całość wychodzi ok. 3800 złotych.

#komputery
  • 14
@MaTTiQ: Sprzedasz sobie za rok i kupisz lepszą kartę. IMO bier 960 jeśli serio nie ma innej opcji. Wymiana GPU w kompie to zaraz po ramie najmniej problemowa sprawa :)
Jak będziesz miał farta i przez rok na rynku gpu się nie wydarzy nic rewolucyjnego to sprzedasz tą 960 za naprawdę fajną sumę.
@MaTTiQ: ja bym dorzucił do zasilacza 600, różnica w cenie niewielka, a zawsze 50w więcej w zapasie.
Obudowa raczej słabawa,ja bym brał coś trochę lepszego. Np Gelida Darkforce, wielka, dość tania i bardzo fajnie zbudowana obudowa, mam i polecam (dostępna w proline)
PS. nie dawaj serwisowi składać komputera, zrób to sam, poprzeciągaj kable za ścianką tak jak powinno się to robić
@mam_lagi: @Marcines: Wtedy zdecydowanie łatwiej w tym budżecie zbudować zestaw z GTX 970. Jednakże czy warto kosztem CPU (na którym mógłbym wyciągnąć 4.5 GHz) inwestować w GPU? Wiem, że jest konkretna przepaść pomiędzy GTX 960 a 970, ale gdybym teoretycznie chciał tak jak @-PPP- napisał, zmienić potem tylko tego GTX-a to resztę rzeczy wymieniony przeze mnie zestaw ma chyba konkretne. Na RAM-ach z tego co zaobserwowałem jest już jakaś różnica,
@MaTTiQ:
W X-komie obecnie najtańszy sprzęt, można przyoszczędzić nawet stówkę.

Dzisiaj zamówiłem:
Proc: i5 4690K - 1029zł
Karta: MSI GTX 970 OC (wiem, że nie edycja gaming, ale zbiera całkiem dobre recki no i na moje potrzeby (1080p) będzie więcej niż wystarczająca) - 1459zł + MSI do kart z chłodzeniem Armor II kupionych w wybranych sklepach dodaje teraz myszonia interceptor ds100 i dmuchany miecz XD - można sprzedać
Zasilacz: Thermaltake Smart
@Mlyneck: Zgadza się, akurat u mnie udało się rozbijając zestaw pomiędzy morele, x-kom oraz agito zaoszczędzić jakąś stówkę. Jednakże w twoim zestawie jest trochę uboższa płyta główna, którą też z początku brałem pod uwagę no i brak HDD i chłodzenia przez co ta różnica 6 stówek się pojawia. #!$%@?łem sobie dylemat XD Jeszcze te ceny idą w górę, bo w Excelu to robię i w arkuszu sprzed 3 tygodni te same