Wpis z mikrobloga

Brakuje mi tylko do dokończenia kompletacji płyt CD-ROM: Encyklopedii Kosmosu z 1997 - gdzieś są ISO, słownika English + Plus z 1997, płyty oryginalnej Optimus Nexus Pascal Multimedia - ale jest wersja ISO w jednym z czasopism z tamtego roku CD-ACTION, sterowniki do myszki pod DOS na FDD - mam kopię (oryginały zaginęły), sterowniki do karty dźwiękowej 2x FDD - wszystko kopie :-(
@david-lania: A ja pier......, ale super znalezisko :-)
Podręcznik od CD_ROM-u PIONEER - ja miałem 12x
Widzę faktury i kartę gwarancyjna! Masz tam w tych papierach wydruk testów? Jak pracują: procesor, płyta główna, k. garficzna, k.dźwiękowa, dysk HD, FDD, CD-ROM.
Pytałem kilku ludzi, którzy "takie dobra" sprzedali za kilka tysięcy. Ja mojego staram się zreaktywować i doprowadzić do stanu z przed 2000. Masz racje! Ja mojej obudowy i reszty nie sprzedam nigdy, nigdy. Najwspanialsze wspomnienia :-)
Witaj, cześć( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wielkie DZIĘKI za kilka fotek, tak ważnych z punktu widzenia historii komputerów, z książki od CD-ROM-u. Kilka dni temu znalazłem moja książkę użytkowników od karty graficznej, od modemu, od karty SCSI. Mam też moje wielkie znalezisko "PC World z lat 1996 do 2000". Kompletne( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście w odwecie podeślę fotki. Wielkie dzięki, jeszcze raz. Bądźmy w kontakcie.
@mastachu: Spoko, jak teraz wygląda Twój Zestaw? Ja zebrałem złom i zbudowałem coś retrastycznego. Nabyłem też Aztecha 2320 z naklejką Optimus SA, a co ciekawe, Ati Rage, którego zdbobyłem na OLX pochodzi również z Optimusa.
@david-lania: Ale świetne znalezisko! Taka sama płytę miałem, kupiłem kiedyś aby odzyskać dawny komplet. Dyskietek startowa też mam, ale dyskietki od myszy NIE. Mam gdzieś kopie na starych cd-rom. Za to gdzieś mam dyskietek (były dwie) od sterowników od karty dźwiękowej. Świetne retro! NIGDY NIE WYWALAJ takich skarbów!
@david-lania: Karta dźwiękowa taka jaka miałem w 5P133 Optimus Young. To była moc. A co do 3dfx to brakuje chyba radiatora? Jest ślad po czymś, czy to tylko naklejka? Mam też 3dfx i nawet dokupiłem kabel pomiędzy akceleratorem a karta graficzna (ATI MACH 64 - taka sama jaką miałem pierwotnie 1MB). Jak się ogarnę po pracy, mam nockę, to zrobię fotkę mojego RETRO.

A teraz prezentacja tego co mam, paczka dla
Pobierz
źródło: comment_zvCLHArpkwnBgdqu0uAgJzz9G2u1lxvs.jpg
@david-lania: Ta dyskietka ze sterownikami ma na sobie plik mouse.com i test.com lub .exe? Na teście można było grać jak na syntezatorze :-)
Dysk CD ATI tez mam, pisałem wcześniej o nim.
A dyskietka startowa W95 to klasyk. oczywiście ma i ją i od W98.
@david-lania: A Ty wiesz, że ta karta dźwiękowa to ma MOC?! Po podłączeniu, jak tak miałem w 1997-8, dwóch głośników HiFi bez wzmacniacza dawały takiego kopa i piano i bass, że kumple przychodzili filmy ogladać do mnie. Kupiłem dekoder DVD sprzętowy na PCI. No i jeszcze własnoręcznie z potencjometrów zrobiona kierownica do Internacional Rally Chenpionship. To były czasy.( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: Win 95 i Win 98 kupiłem bo pierwszy już wygląda jak sito. Office: excel i word ma tylko dlatego ze kiedyś miałem wersje dyskietkowa i je straciłem. W95 był z komputerem tym pierwszym, a W98 miałem z drugim. OT CAŁA HISTORIA. A do pudełka od monitora zajrzyj!!! Ja w moim mam resztki obudowy po wójkowym 386 i z ta ta dyskietka 5,25, naturalnie napęd też mam.