Wpis z mikrobloga

@MajkiGee: Pentium 586 133Mhz :D przyznaj się 8 czy 16 MB RAM? grafa 1MB + jakiś VooDoo? i CD ROM x4 zapewne :) dysk obstawiam 850 MB, może 1 GB, chyba że wymieniałeś później.
@MajkiGee: znajom miał w czymś takim SB16 albo SB32, sam miałem SB32 na ISA :D Aztecha nie kojarzę niestety, ale pamiętam ustawienia gier : sound card / pc speaker / no sound

mam gdzieś cennik z 1994 r i całą serię z 1995-1998. człowiek miał wtedy takie marzenia :)
@MajkiGee: poszukam i jeśli tylko są jeszcze u rodziców, to wrzucę. były tam takie perełki jak Pentium 60 ustępujący 486 i P75 o zbliżonych osiągach. ceny za 1MB pamięci RAM, pełna gama monitorów 14" o różnej wielkosci plamki itp :)
@MajkiGee: Zazdroszczę maszyny, sam nie mogę się zmotywować i kupić/złożyć. Zastanawiałem się nawet, czy nie kupić starego IBM. Masz jakieś gierki na nim?
@MajkiGee: Hej! Masz może pełna dokumentacje tego twojego kompa 5p133, miałem taki sam i tylko obudowa, kartony i pamięć mi pozostały. Kompletuję go bardzo pomału, ale wiele części pozapominałem.
@Optimus133: Mam tylko instrukcję obsługi i licencję na Win95B - reszta poszła do śmietnika nie z mojej winy. Jeśli będę w domu i znajdę czas, to spróbuję go rozkręcić i spisać części.
Na pewno monitorem był GoldStar (LG) Studioworks 55M, płyta już w standardzie ATX, do zestawu była dołączana klawiatura z logiem Optimus na złącze PS/2.
OK :-) Dzięki za info o sprzęcie. Jest możliwość fotki płyty głównej i ekranu startowego, tam gdzie było widać jak ładował się ram i inne urządzenia + widok biosu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Oczywiście interesuje mnie wszystko co tyczy się tego zesatawu. Monitor i karton mam gdzieś na strychu. karton po PC też. Pamietam tylko że dysk był w nim 1,2GB. Możesz napisać jaki sprzęt jest, dopzespoły, w twoim zabytku. Jaka płytę główną masz? Zainstalowane miał oczywiście Win95, Był SynTalk ClockTalk, encyklopedia kosmosu Optimusa, engish + PLUS cd-rom Optimusa, game sample2, jakaś płyta CD-ROM z reklamami multimediów Optimusa.
Monitor studioworks 44m, płyta główna ATX pomarańczowa intel: 2xCOM 1xLPT 2xPs/2
Na razie tyle sobie przypomniałem. Acha: dostałem go na drugi miesiąc wakacji 1997 i spędziłem przed nim pierwsze trzy doby bez snu (tylko przerwa na siku i ku..ę) jedzenia nie potrzebowałem. To były czasy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
@Optimus133: Pamiętam że dysk był Toshiby lub Fujitsu, chyba równo gigabajt. 64MB RAM, zasilacz niecałe 100W. BIOS Phoenix z 1993, niczym się nie różnił oprócz wczytywanego logo Optimus zamiast EnergyStar. Drukarka HP DeskJet 600c, karta grafiki - nie pamiętam dokładnie modelu, ale była to jakaś ATI z megabajtem pamięci. Na procesorze był pasywny, miedziany radiator, 0 wentylatorów oprócz tego w zasilaczu.
W zasadzie rozkręcałem go tylko raz w 2011 aby wymienić
Odświeżyłem pamięć co do komputera:
- płyta główna INTEL Advanced ML 654850-204 (pomarańczowa)
- procek 133 5P133 133MHz
- 16MB EDO RAM SIMM (2x8MB)
- dysk 1,2GB Fujitsu lub Western Digital (raczej ten drugi) ATA
- CD-ROM PIONEER 12X ATA
- grafika 1MB ATI Mach 64 - PCI
- dźwięk Sound Blaster 16 PnP - ISA

Później dokupiłem nagrywarkę pod kartę SCSI 1x wielką jak sam pc (jak znajde to napiszę co
Zapomniałem dodać:
- napęd FDD (jakiejś firmy)
- klawiatura oczywiście OPTIMUS port ps/2
- myszka Microsoft port ps/2
- mnóstwo dokumentacji: teraz juz nic nie mam :-( ( ͡° ʖ̯ ͡°) ten obrazek z "książką użytkownika" mi przypomina fajne czasy.

Ta nagrywarka to: Philips CDD 522 1X External SCSI-II CD Recorder (CDD522) razem z kartą SCSI pod PCI (jedyna nagrywarka we wsi :-)

Ten mój cały sprzęt był
Co jeszcze zapomniałem dodać:
- oryginalny CD WINDOWS 95 OEM
- Dysk startowy Win95 + VC.COM (VolkovCommander pod DOS) na jednej dyskietce
- sterowniki do karty dźwiękowej - na dwóch dyskietkach

Jak coś się przypomni to dopiszę ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡º ͜ʖ͡º)
@MajkiGee: czesc. mam taki sam na strychu. zapakowany i zabezpieczony. nawet ta sama ksiazke użytkownika posiadam. ten powyżej mnie troszkę szczegolowo opisuje sprzet. oryginale kartony na pc i monitor.
@MajkiGee: Miałem identyczny komputer w 1997, identycznie wyglądający, ten sam monitor, ta sama specyfikacja, podręcznik również ten sam ;) Na podkładce pod mysz był jakiś chłopak i starszy facet coś mu wręczający. Karta muzyczna to był jakiś aztechhttp://mail.lipsia.de/~enigma/neu/pics/aztech_sound_galaxy_pro16ii.jpg Na procesorze nie było wiatraka tylko sam radiator. Płyta główna u mnie była zielona. Bardzo żałuję, że pozbyłem się tej obudowy, bo chyba ładniejszej już później nie widziałem. Zostało mi tylko pudło
Ktoś wie, od kogo Optimus kupował obudowy? Wiem, że to były czasy taiwańskich no-name'ów, ale np. JTT brało do ADAXów, moim zdaniem jedne z najładniejszych, obudowy od InWina.
@david-lania: Witaj, witajcie.
Ja mojego sprzedałem - mowa o 5P133 w 2001 za 50zł a kupiłem AMD K-6 2 (200 MHz -> przetaktowałem na 300 MHz) z płyta główna VIA MVP4. Ale odkupiłem mojego pierwszego i mam teraz dwa pierwsze komputery NA CHODZIE. Zawiła sytuacja, ale mam i nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: Witaj, witajcie.
Ja mojego sprzedałem - mowa o 5P133 w 2001 za 50zł a kupiłem AMD K-6 2 (200 MHz -> przetaktowałem na 300 MHz) z płyta główna VIA MVP4. Ale odkupiłem mojego pierwszego i mam teraz dwa pierwsze komputery NA CHODZIE. Zawiła sytuacja, ale mam i nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: Witaj, witajcie.
Ja mojego sprzedałem - mowa o 5P133 w 2001 za 50zł a kupiłem AMD K-6 2 (200 MHz -> przetaktowałem na 300 MHz) z płyta główna VIA MVP4. Ale odkupiłem mojego pierwszego i mam teraz dwa pierwsze komputery NA CHODZIE. Zawiła sytuacja, ale mam i nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: Witaj, witajcie.
Ja mojego sprzedałem - mowa o 5P133 w 2001 za 50zł a kupiłem AMD K-6 2 (200 MHz -> przetaktowałem na 300 MHz) z płyta główna VIA MVP4. Ale odkupiłem mojego pierwszego i mam teraz dwa pierwsze komputery NA CHODZIE. Zawiła sytuacja, ale mam i nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: Witaj, witajcie.
Ja mojego sprzedałem - mowa o 5P133 w 2001 za 50zł a kupiłem AMD K-6 2 (200 MHz -> przetaktowałem na 300 MHz) z płyta główna VIA MVP4. Ale odkupiłem mojego pierwszego i mam teraz dwa pierwsze komputery NA CHODZIE. Zawiła sytuacja, ale mam i nie oddam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@david-lania: tez nie słaba historia
Będę miał jakieś fotki (jak znajdę w komputerze) to zaraz wgram.
A co do mojego 5P133 to tam były wkładane dwie płyty główne: pomarańczowa (taka ja miałem - znalazłem w allegro.pl sprzedana w 2012 roku i zieloną (identyko) kupiłem w tamtym roku - tylko musze wywalić logo ADAX z BIOS-u bo mi się nie podoba. No i szukam cały czas dysku HDD 1,2GB Fujitsu - taki