Wpis z mikrobloga

Mircy, pomuszcie! Mam taki problem: na ścianie w jednym pokoju pojawiło się coś takiego, jak na załączonym obrazku, są to takie plamy, wyglądają jak tłuste ślady. Podejrzewam jakiegoś grzyba. Pokój wychodzi na północ, w kuchni, która też wychodzi na północ czegoś takiego na szczęście nie ma. Jeśli to jakiś grzyb to co robić? Pokój ogólnie jest do remontu, ale ten remont to tak dopiero za 2-3 lata nastąpi najwcześniej...

#pytaniedoeksperta #pytanie #pomocy #grzyb
nocnica - Mircy, pomuszcie! Mam taki problem: na ścianie w jednym pokoju pojawiło się...

źródło: comment_vH1q60qF7M8Z3Yu5haQ0WiHmDEUQKCZg.jpg

Pobierz
  • 13
@nocnica: Wygląda jak grzyb, trzeba to zrobić takim specjalnym preparatem, ale najpierw trzeba znaleźć przyczynę - może to być zalanie, źle zaizolowana podłoga, cieknąca rura w ścianie. Jak nie rozwiążesz problemu, to grzyb znowu się pojawi. Niestety więcej nie wiem
@cieta_riposta: nie, jest puściutka, w dodatku jest na niej kaloryfer i koło kaloryfera nie ma tych plam :) na ścianie obok, gdzie też są te plamy jest regał, taki z ikei z prześwitami, więc raczej też nie ma szans, żeby się tam coś kisiło.
@Nasu: no właśnie tego się obawiam, a najbardziej się obawiam, że problem będzie można rozwiązać tylko przez spółdzielnie :/
@sicknature: no właśnie to moja pierwsza myśl, wyszorowac toto i grzejnikiem posuszyć. Ale jak się ozonuje? :)
@nocnica: spróbuj jakimś środkiem na grzyba, strasznie śmierdzą więc sugeruje użycie z samego rana żeby do wieczora smrodek się ulotnił. a tak poza tym, prawdopodobnie słaba wentylacja w pokoju. zaopatrz sie w HIigrometr, i zmierz wilgotność.