Wpis z mikrobloga

Mireczki!
Nadszedł już czas, by powoli przymierzać się do kupna nowego komputera. Zwracam się więc do Was o pomoc w złożeniu zestawu, bo ja jestem nieco zielony ;-). Budżet jaki mam zamiar przeznaczyć to 4000 złotych. Oczywiście, jeżeli będzie taka potrzeba to te 100-200 zł dopłacę.
W zestawie przydałby się dysk SSD oraz karta sieciowa WiFi. Podkręcanie planuje w dalszej przyszłości. To jak, pomożecie? :-D
#pcmasterrace #pc #komputery
  • 21
@Zajcu94: Po pierwsze - nie kupować AMD; Intel + Nvidia
Po drugie - kupić 2 dyski - jeden SSD na system, drugi na HDD. Część osób się nie zgodzi, ale SSD nadaje się tylko na system, gdyż tak. Dane trzymaj na sprawdzonych talerzowcach
Po trzecie - nie wiem czy składaka robisz czy kupujesz gotowca; jeśli gotowiec to Dell
Po czwarte - karty na chipsecie Atherosa, bardzo dobre sterowniki robią w porównaniu
@Zajcu94: 4690k,gtx 970 8 gb ramu i jakaś spoko płyta do kręcenia do tego thermaltake se 530 w, obudowa phantekss pro i tyle no i ssd z 256 gb i jakieś HDD 1-2tb od WD lub hitachi
@fervi:

Po pierwsze - nie kupować AMD

Tylko w przypadku procesorów.

ale SSD nadaje się tylko na system

Ciekawe... Wiele programów i gier dostaje również kopa do szybkości działania na SSD, jak na SSD trzymasz tylko i wyłącznie system to go marnujesz.

Po trzecie - nie wiem czy składaka robisz czy kupujesz gotowca; jeśli gotowiec to Dell

Ja bym w ogóle odradził gotowce, nigdy nie opłaca się ich brać.
@Murzinio: W przypadku grafik też.
Faktycznie, chodziło mi o system, gry i programy, a nie ważne dane (tam można zapasówki trzymać, ale głównie na dysku HDD) - najlepiej WD Black, gdyż mają 5 lat gwarancji i wysoką jakość

Ja kupiłem gotowca, ale używanego. Grafika "nie ta", bo do nowych gier się nie nadaje, ale pod względem procesora, RAMu czy dysków - jest jak najbardziej ok. Ale to używany Dell (1450zł -
@Jurigag: Wyjdzie mu bliżej 5k z tym wszystkim.

@fervi:

W przypadku grafik też.

Z jakiej racji? To znaczy w tym przypadku i tak poleciłbym GTXa 970, ale AMD też ma fajne karty w konkretnych przedziałach cenowych i nie ma co uogólniać.

A gotowce nigdy nie są opłacalne, zawsze lepiej złożyć samemu.

@Zajcu94: Ja bym wziął używanego i5 2500k/3570k z płytą żeby ci starczyło na wszystko w tym budżecie. Tak
Obudowy


Dysk
WD Blue/Green 1TB
Mobo


Ram 2133 mhz na prawdę nie ma sensu przepłacać weź 1600/1800 z niskim opóźnieniem
www.morele.net/inventory/info/BHaBWD


@Zajcu94:
thermaltake zasilacz wstarczy ci 530w (trochę tańzy)
dysk ssd zamień na http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx200-250gb-2-5-sata-iii-ct250mx200ssd1-712688/
w tej samej cenie szybszy ram: http://www.morele.net/pamiec-hyperx-savage-2x4gb-2400mhz-ddr3-cl11-hx324c11srk2-8-661450/

no i gdzie chłodzenie do proca?co do obudowy to się nie wypowiem, ale szału nie robi. Z tanich k jest chyba rajintek arcadia
@kaloszer: RAM 2133 ma sens, tylko akurat nie ten tutaj z timingami CL10. 1600 do Z97 bym nie brał, minimum 1866 CL9 bo kosztują praktycznie tyle samo.
@Zajcu94: Serio weź chociaż RAM 1866 do Z97. :P http://www.purepc.pl/pamieci_ram/jakie_pamieci_ram_wybrac_test_ddr3_13332400_mhz_w_grach

To żadne przepłacanie, wzrost wydajności niewielki, ale różnica w cenie tez. Zasilacz możesz spokojnie wziąć 530W, i tak ma duży zapas mocy, i5 i GTX 970 są bardzo energooszczędne. Ten G450 też by
@Murzinio: przecież ram 2133 z cl10 czy nawet cl12 będzie miał mniejsze opóźnienia 1866 z cl9, ale mnie rozwala że tyle ludzi jęczy OPÓŹNIENIE OPÓŹNIENIA a to jest przecież mierzone w cyklach zegara a masz szybszy zegar w 2133 niż 1866 XD :O
@Murzinio: Bo radeony to no drivery. Pod względem szacunku do klienta - ostatnia firma. Jak wydaje się kasę to sterowce chce się mieć przez przynajmniej 10 lat. A tu szybciorem delete