Wpis z mikrobloga

poddaje się. kolejna próba z rowerem, dalej czuję #!$%@? chrobotanie w pedałach. dziś wszystko dokładnie wyczyszczone, korba, kaseta, łańcuch, wszystko w benzynie, a problem dalej jest... nie wiem co może być przyczyną, a już myślałem że zanieczyszczenie jakieś. co próbować robić? :( #rower
  • 16
@piteerowsky: Bembenek kasety? Support? Łożyska pedałów? Zębatki tylnej przerzutki? Też mi coś chrobocze w pedałach i jest to najgorsze miejsce na chrobotanie bo w pedałach można odczuć każdą wadę roweru (kasety, ramy, łańcucha itp) i ciężko doszukać się przyczyny.
@Mister_Handy: *bębenek. zdecydowanie te gruchotanie na pedałach to gdzieś z przodu. suport wymieniony, więc albo łańcuch albo korba. bez lancucha jak stane i pedaluje to nie ma zadnych dzwiekow, przy wolnym obrocie bez ciezaru ani lancucha tez cisza
@piteerowsky: Ja czułem drgania przy pedałowaniu także tylko gdy jechałem (gdy napęd był obciążony). Przy wolnych obrotach delikatnie kręciłem korbą i zauważyłem, że łańcuch źle się układa na zębatkach kasety, ponieważ był rozciągnięty. Wymiana łańcucha (i przy okazji kasety) pomogła.

Kilka dni temu delikatne drgania/chrobotanie w pedałach znowu wróciło ale tym razem to kwestia smaru do łańcucha (obecny jest zbyt wodnisty).
@piteerowsky aha, pożyczę na dniach koło od kumpla i sprawdzę czy problem zniknie. Mam trochę luzu na piaście i nie mogę go zniwelować nakrętka (koła fulcrum) więc jeżeli będę wiedział że to koło to oddam do serwisu. Dzięki za odpowiedź