Wpis z mikrobloga

@lkg1: z drugiej strony jaki ma być jak Duda uśmiecha się tylko do kato elektoratu robiąc wszystko dla nich? Mi się nie podoba prezydent, który nie traktuje obywateli równo. Dlaczego Prezydent Duda zrobił sobie tournee po kościołach?
  • Odpowiedz
@Emdeka: @nick-smith:

Andrzej Duda wziął udział w obchodach złotego jubileuszu koronacji ikony Matki Bożej Rychwałdzkiej w Rychwałdzie (woj. śląskie). Towarzyszyła mu kandydatka PiS na premiera Beata Szydło. Prezydent elekt dziękował za możliwość modlitwy o siłę i mądrość "bo tego potrzeba, jeżeli ktoś chce naprawić Polskę".

i dalej: - Dziękuję za ten wspaniały i niezwykły dar, obraz Matki Boskiej Rychwałdzkiej, jeden z najstarszych słynących łaskami wizerunków maryjnych w Polsce – mówił
  • Odpowiedz
@100barwnymirek: A gdzie nie zachował bezstronności albo nie zapewnił swobody wyrażania przekonań religijnych? Pomijając taki mały szczegół, ŻE JESZCZE NIE OBJĄŁ URZĘDU? Ale serio, nawet nie pomijając takich drobiazgów, że jeszcze nie objął stanowiska prezydenta, praktykowanie wiary ogranicza prawa ateistów? I w #!$%@? mam, gdzie ty chcesz widzieć prezydenta Polski a gdzie nie, gimboateisto.
  • Odpowiedz
@100barwnymirek:
Czy Duda kogoś obraził, zakazał wyznawania innej wiary niż katolicka, że zarzucasz mu dyskryminacje innych? Ta sama Konstytucja zapewnia wolność wyznania, baa nawet cytowany artykuł pozwala na publiczne wyznanie wiary. Duda pojechał z prywatną wizytą na Jasną Górę a dziennikarze pchali się za nim jak muchy do wiadomo czego. Malkontentom nie dogodzisz.
  • Odpowiedz
@nick-smith: kolego, nie chce mi się prowadzić jałowych dyskusji. Ja mam swoją rację, Ty masz swoją. Zakończę to zanim się rozkręci burza.

Kolego, kandydat, przyszły prezydent, obecny prezydent, poseł, każdy polityk nie powinien się pokazywać na wiecach kościelnych bo jego wyznanie nie powinno być powodem dla którego jest wybierany. I nie ma tu do rzeczy moja wiara, Twoja wiara. Po prostu tak nie powinno być. A dobrze wiesz, że elektorat kościoła
  • Odpowiedz
@100barwnymirek: Daj mi jeden powód, dla którego nie powinno tak być, poza twoim widzimisię. Zanim został wybrany był zwykłym człowiekiem, jedni głosowali na niego, bo był religijny, inni nie głosowali na niego z tego samego powodu. Demokracja, ludzie wybrali kogo chcieli. Część chciała religijnego katolika, część była w stanie to tolerować i zagłosowała pomimo tego. Jeśli wybiorą ateistę, nie będę krzyczał, że w ramach bezstronności ma on zacząć uczęszczać na msze.
  • Odpowiedz
@100barwnymirek:
wyjdź z szafy do świata. Jedynym miejscem, w którym mógłby się modlić bez wizyty dziennikarzy byłby jego prywatny kibel, ale i tu miałbym wątpliwości. Poza tym Prezydent to taki sam obywatel jak każdy dlatego ma takie same prawa jak każdy. Skoro nie chcesz oceniać polityka po wyznaniu a po jego umiejętnościach to zacznij od siebie, bo właśnie robisz to o czym postulujesz.
  • Odpowiedz
@100barwnymirek: Można tak powiedzieć o każdej aktywności polityków. Opluwanie wiary katolickiej ze strony polityków lewicy można nazwać cyniczną grą wyborczą. Dopóki mi to nie szkodzi, nie będę wzywał do ograniczania wolności innych, również polityków. Wolność wyznania i praktykowania jest częścią wolności.
  • Odpowiedz