Wpis z mikrobloga

Orientuje sie ktoś ile potrzeba miec doświadczenia zeby w #uk pracować jako kontraktor w fabryce przy produkcji? Wiem ze jak do mnie przychodzą kontraktorzy to nikt ich nie sprawdza tylko patrzą w Cv. Min. 2-3 lata przy danym typie produkcji czy liczą sie bardziej umiejętności wpisane w Cv niz konkretny staż pracy. Bo ja tak po roku chciałbym sie zaczac rozglądać za praca kontraktowa na Ltd.

#emigracja
  • 9
  • Odpowiedz
@dawid-rams: tyle samo doswiadczenia co na FT. Forma zatrudnienia zazwyczaj jest po stronie pracodawcy, kontraktorow raczej szukaja na szybko, FT na stale :) Po roku nie powinienes miec problemow. Pamietaj najtrudniej zlapac pierwszy kontrakt, bo jak szukaja kontraktorow to chca juz kogos z doswiadczeniem w kontraktowaniu. Pozniej jest juz z gorki
  • Odpowiedz
@Bandian: ja akurat do obecnej firmy dostałem sie na ft bo szukali uczniów do wyszkolenia, kompletnie zielony byłem nawet nie wiedziałem co ta fabryka robi.

Natomiast kontraktorów biorą na ,,odcinki" gdzie nie wyrabiają sie z robota albo gdzie sa problemy techniczne i pracownicy nie ogarniają.

Kusi mnie to bo znam chłopaka co kilkanaście metrów dalej wykonuje identyczne czynności jak ja a ma 24£/h ;/
  • Odpowiedz
@dawid-rams: to jak masz umiejetnosci to wysylaj CV, co Ci szkodzi sprobowac. LTD zalatwia sie w kilka dni (najdluzej konto w banku). Tylko rozwaz sobie ze na FT masz stale zatrudnienie a kontrakty (nie wiem jak w Twojej branzy) sie koncza co chwile i trzeba raczej czesto szukac nowego.
  • Odpowiedz
@dawid-rams: to jak masz umiejetnosci to wysylaj CV, co Ci szkodzi sprobowac. LTD zalatwia sie w kilka dni (najdluzej konto w banku). Tylko rozwaz sobie ze na FT masz stale zatrudnienie a kontrakty (nie wiem jak w Twojej branzy) sie koncza co chwile i trzeba raczej czesto szukac nowego.


@Bandian: specjalne konto w banku osobne musze miec?

Ja narazie to czekam na umowę permanent bo mam na dniach dostać bo
  • Odpowiedz
@dawid-rams: mozna sie samemu rozliczac, a czy mozna to ogarnac to nie wiem mi sie nie chcialo w to bawic. Fakture wystawiasz Ty bo to Ty prowadzisz swoja firme, dobre buira ksiegowa daja cie "formatke" faktury ktora mozesz przerobic na swoj sposob i wystawiac klientom, ale w praktyce wyglada to tak (przynajmniej przy zatrudnieniu na kontrakt) ze masz podpisana umowe z agencja, oni fakturuja samych siebie i Tobie przesylaja takie potwierdzenie
  • Odpowiedz