Wpis z mikrobloga

@laggeros: Nie mam go, ale z tego co widzę jest ok. Chcesz wydawać tyle pieniędzy? Wiem że pewnie zaraz mi się dostanie od starych krótkofalowców, ale według mnie na sam początek to nawet z taniego chińskiego baofenga będziesz zadowolony (a szczególnie z jego ceny :p). Funkcje prawie te same, może nieco mniej intuicyjne.
@laggeros: Jeśli chodzi o VHF i UHF to wiadomo, że warto jest mieć radio ręczne a potem dopiero jak się człowiek wkręci to kupić jakieś bazowe i antenę. Nie wiem czy zamierzasz gadać w większości przez przemienniki czy może bezpośrednio, bo jak w większości przez przemienniki to np. 70cm i 2m na EC Kawęczyn to działa praktycznie wszędzie w Warszawie i okolicach.
Na sam początek do osłuchania się na UKFie wystarczy... pomyśl nad zewnętrzną anteną, bo z tą zbyt wiele nie uzyskasz.
@laggeros:

czy YAESU FT-60E będzie dobry na początek?


Ja bardzo nie lubię tego radia i mocno odradzam.
Stara konstrukcja, mało wygodny wyświetlacz (widzisz tylko jedną QRG), bateria z poprzedniej epoki (ciężka i z efektem pamięci a zamiennik drogi), czułość mnie nie zachwyciła (może trafiłem na zły egzemplarz ale była porównywalna z wouxunem choć selektywność była już wyższa),
Jeśli Yaesu to naprawdę warto dopłacić i kupić VX6.
Ja jestem miłośnikiem Kenwooda i
@laggeros:
A jaka jest maksymalna cena?

@HamRadioOp:

giełda sp7pki > allegro


Raczej tak.
Ja generalnie większych sprzętów szukam na ebay a pozostałe dwa i tak monitoruje w zasadzie ciągle.

Co do bojówek. Mam aktualnie IC746 jako radio główne, Yaesu FT-817 jako radio przenośne, Kenwooda TH-D7 jako ręczniaka. A moja żona używa Wouxuna.
Więc ja tam jestem zwolennikiem wybierania najlepszych modeli z danej półki.