Wpis z mikrobloga

@andzej74: chciałbym zainwestować w coś co wymyśliłem. Jest to dość proste urządzenie, ale ja i tak się nie znam, więc sam tego nie zbuduję. Nie chcę pisać co to konkretnie jest, bo zawsze jest ryzyko, że ktoś ukradnie pomysł ;)
@andzej74: @ahaw: więc to coś będzie miało śledzić położenie użytkownika, na odległość od 0,5m do powiedzmy 3m. Powiedzmy, że byłby to "inteligentny" stojak na monitor i gdzie się nie ruszysz to monitor będzie się kierował w twoją stronę.
@konsumpcjusz: Niestety nie mam pomysłu jak śledzić połóżenie użytkownika. Wiem, że lidarem można ale to droga impreza.
Cała reszta nie wydaje się wielkim problemem
Jaka jest wartość dodana tego urządzenia?
Niestety nie mam pomysłu jak śledzić połóżenie użytkownika.


@ahaw: to będzie chyba problem, bo można to zrobić w prosty sposób, ale będą lagi, niedokładność działania itd. Bo widziałem coś takiego na YT ktoś zrobił, na zwykłych czujnikach na podczerwień, jakoś to działało, ale bez szału.
Najbardziej zaawansowane to by było, żeby kamera rozpoznwała użytkownika (jego ruch?), ale to już za drogie rozwiązanie raczej. Chociaż... to nie musiała być jakiejś super jakości
@ahaw: coś takiego, tylko, że ten robot rozpoznaje kolor zdaje się. Mi by chodziło, żeby rozpoznawał konkretnego użytkownika (więc chyba coś raczej na zasadzie nadajnik-odbiornik), ewentualnie po prostu postać człowieka.
konsumpcjusz - @ahaw: coś takiego, tylko, że ten robot rozpoznaje kolor zdaje się. Mi...